Anasayfa / Türkiye Haberleri / Son dakika! Sultanahmet’te patlama!

Son dakika! Sultanahmet’te patlama!

Sultanahmet Meydanı’nda 10.20 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Olay yerinde 10 ölü ve yaralılar olduğu belirtiliyor.Görgü tanıkları patlamaya canlı bombanın neden olduğunu öne sürüyor. Bomba imha ekipleri de olay yerinde… İkinci bir patlama olabileceği ihtimali sebebiyle güvenlik çemberi genişletildi. Polis anonslarla halkı uyarıyor. Bölgeye kimse yaklaştırılmıyor. Tramvay seferleri de durduruldu
Sultanahmet Meydanı’ndaki patlamada olay yerinde ölü ve yaralıların olduğu bildiriliyor. Patlamanın nedeni araştırılıyor. İstanbul Valiliği, Sultanahmet’teki patlamada ilk belirlemelere göre, 10 kişinin öldüğünü, 15 kişinin yaralandığını bildirdi.
Öte yandan CNNTürk canlı yayınına bağlanan İl Sağlık Müdürü patlamada 9 kişinin hayatını kaybettiğini ve çok sayıda yaralı olduğunu söyledi. 
Polis, canlı bomba saldırısı olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Patlamada  yaralananların arasında ilk belirlemelere göre 6 Alman, 1 Norveç ve 1 Peru vatandaşı var. 
 
Hastaneye gelen 3 yaralıdan 1’inin öldüğü duyurulmuştu. Ölen kişinin milliyeti ile ilgili bir açıklama henüz yapılmadı.  
 
Al Jazeera Türk’ün haberine göre; Patlamanın yaşandığı yerde Alman turist kafilesi bulunuyordu. Hastaneye kaldırılan yaralılardan çoğu da Alman turistler.
 
İSTANBUL VALİLİĞİ: SULTANAHMET’TE 10 ÖLÜ, 15 YARALI VAR
İstanbul Valiliği, Sultanahmet’teki patlamayla ilgili açıklama yaptı. Valilik’ten yapılan açıklamada, ”10 ölü 15 yaralı olduğu tespit edilmiştir. Patlamanın nedeni, patlayıcının cinsi, olayın fail veya failleri hakkında incelemeler sürdürülmektedir” denildi.
 
İKİNCİ BOMBA İHTİMALİ
 
Çevik kuvvet ekibi ile polis helikopteri çevrede geniş bir inceleme yapıyor. Bomba imha ekipleri bölgede ikinci bir bomba olma ihtimaline karşı çalışmalarını sürdürüyor. 
 
Sultanahmet Meydanı’na gelen sağlık ekipleri, yaralılara ilk  müdahaleyi olay yerinde yaptı. Aralarında durumu ağır olanların da bulunduğu  yaralılar, ambulanslarla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere  çevredeki hastanelere kaldırıldı.
 
BÖLGE ABLUKA ALTINDA
 
SULTANAHMET Meydanı’nda meydana gelen patlamanın ardından meydan çevresinde çok geniş bir alan polis tarafından güvenlik altına alındı.  Vatandaşların meydana girişlere izin verilmiyor. Sultanahmet tramvay durağından itibaren polis yolu keserken meydanda bulunan vatandaşlar güvenlik şeridinin dışına çıkarıldı. Meydanda polis, itfaiye ve ambulans yetkilileri ile görevliler dışında kimse kalmadı. Bir polis helikopteri ise havadan olay yerinin üzerinde uçuş yapıyor.
 
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ İNCELEMELERDE BULUNDU
 
İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, patlamanın  meydana geldiği  olay yerinde incelemelerde bulundu. 
 
Sultanahmet Meydanı’na gelen İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan, konuyla  ilgili bilgi aldı. Olay yerinde inceleme yapan polislerle görüşen Çalışkan, basın  mensuplarına herhangi bir açıklama yapmadı.
 
Bu arada, patlamanın ardından bölgeye giden bir polis aracının Beyazıt  Tramvay durağı yakınında kaldırıma çarptığı, araçtaki polislerin olayı hafif  sıyrıklarla atlattığı öğrenildi.
 
59 AMBULANS SAYDIM
 
Sultanahmet’te bir otelde çalışan Murat Manaz isimli görgü tanığı patlama anını ve sonrasında yaşanılanları şu şekilde anlattı:
 
“Saat 10.19 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Çalıştığım otelden meydana baktığımda büyük bir duman yükseliyordu. Gökyüzüne baktığımda ise martılar havada uçuşuyordu. Meydan bir anda kalabalıklaştı. Aşağı inip olay yerini k

Çok Okunan Haber

“ÖĞRETMENLER ATAMA BEKLERKEN ATANAMAYAN ÖĞRETMEN SAYISI ARTACAK”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ortaöğretim sisteminde yapılacak olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir