Anasayfa / Türkiye Haberleri / Silopi’de teröristler sivillere ateş açtı: 1 ölü, 2 yaralı

Silopi’de teröristler sivillere ateş açtı: 1 ölü, 2 yaralı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde evinden ayrılmak isteyen vatandaşlara PKK’lı teröristlerce açılan ateş sonucu 1 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı.
Alınan bilgiye göre, Barbaros Mahallesi’nde evlerinden, terör  saldırılarından duydukları endişe nedeniyle ayrılıp bir başka yere gitmek isteyen  Zübeyde Ezen ile Yusuf ve eşi Şahye Yağıcı’ya teröristlerce ateş açıldı. Olayda, Yusuf Yağıcı olay yerinde hayatını kaybetti. 
 
Yaralanan Zübeyde Ezen ve Şahye Yağıcı Silopi Devlet Hastanesine  kaldırıldı. Zübeyde Ezen, buradaki ilk müdahalenin ardından Şırnak Devlet  Hastanesine sevk edildi. 
 
PKK’lı teröristler, kendilerinin siper olarak kullandıkları binaların  çevresinde yaşayan vatandaşların evlerinden ayrılmalarına, güvenlik güçlerinin  operasyonlarını etkin şekilde yapmasını önlemek için engel olmaya çalışıyor. 
 
Daha önce de teröristlerin mevzilendiği yerlere yakın noktalarda  oturan ve evlerinden çatışmalar nedeniyle ayrılmak isteyen bazı vatandaşlara yine  benzer benzer şekilde terör örgütü mensuplarınca ateş açılması vakaları  yaşanmıştı. 

Çok Okunan Haber

“ÖĞRETMENLER ATAMA BEKLERKEN ATANAMAYAN ÖĞRETMEN SAYISI ARTACAK”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ortaöğretim sisteminde yapılacak olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir