Anasayfa / Spor Haberleri / UEFA’nın Fenerbahçe açıklaması

UEFA’nın Fenerbahçe açıklaması

Platini: Soruşturma sürüyor bittiğinde ayrıntıları herkes öğrenecek.

UEFA Başkanı Michael Platini, Fenerbahçe’nin Avrupa Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Soruşturma devam ediyor. Bittiğinde herkes, her şeyi tüm ayrıntılarıyla öğrenecek” dedi.

(A) Milli Futbol Takımı’nın bu akşam Ernst Happel Stadı’nda Avusturya ile yapacağı Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubu maçı öncesinde, ev sahibi ülke futbol federasyonunun, Türkiye Futbol Federasyonu yöneticilerine verdiği yemeğe katılan UEFA Başkanı Platini, çıkışta Türk basın mensuplarının “Fenerbahçe’nin Avrupa Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesi” ile ilgili sorularını yanıtladı.

“TÜRK FUTBOLU İÇİN İYİ GÜNLER OLMADIĞI KESİN”

Türk gazetecilerin “Fenerbahçe neden Şampiyonlar Ligi’ne alınmadı ?” sorusuna, “Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne neden alınmadığını gerçekten bilmiyor musunuz?” sorusuyla karşılık veren Platini, daha sonra sözlerine devam ederek, “Bu konuda soruşturma devam ediyor. Bittiğinde herkes, her şeyi tüm ayrıntılarıyla öğrenecek. Fakat Türk futbolu için iyi günler olmadığı kesin” diye konuştu.

Avusturya Futbol Federasyonu’nun yemeğine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Başkan Vekili Lütfi Arıboğan ve UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik katıldı.

Bilindiği gibi, Fenerbahçe geçtiğimiz hafta UEFA’nın ve TFF’nin kararı için CAS’a başvurmuş, CAS da bu akşam saat 24.00’e kadar UEFA ve TFF’ye savunma için süre tanımıştı.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR’İN OKÇULUK KURSİYERİ MERSİN İL BİRİNCİSİ OLDU

Mersin Büyükşehir Belediyesi, spor alanındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Farklı yaş gruplarından Mersinliler ’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.