Anasayfa / Spor Haberleri / Platini: Kadıköy’e gitsem beni asarlar

Platini: Kadıköy’e gitsem beni asarlar

UEFA’NIN 1 numarası Michel Platini, şike ve teşvik primiyle ilgili sessizliğini Guardian’a bozdu. Herkesin merak ettiği ‘F.Bahçe’yi TFF mi düşürdü yoksa UEFA mı?’ sorusuna da yanıt veren UEFA Başkanı, bu konuyla ilgili olay yaratacak ifadeler kullandı:

“SON günlerde F.Bahçe dahil, Avrupa’da birçok şike olayı gündeme geldi. Bunlar futbolun istenmeyen, karanlık yüzünü görmemize neden oldu. F.Bahçe, Türkiye’deki soruşturmada olan iddialar yüzünden Devler Ligi’nden men edildi. Bu kararı futbolun karanlık yüzüyle ilişkilendirebiliriz. Futbol oynadığım dönemlerde beni çok seven F.Bahçe taraftarı, şimdi Kadıköy’e gitsem beni asar.”

“EĞER bir futbol maçında şike varsa, yani sonucu daha önce biliniyorsa o maça gitmenin, yorum yapmanın, değerlendirmenin ne anlamı kalır?”

“SON zamanlarda olan olaylar (Şike, teşvik primi ve ırkçılık) futbolun geleceği konusunda beni kaygılandırıyor.. Eğer bu tip şeyler futbolun içine girmeye devam ederse, bu oyunun geleceği daha da kötü yerlere gidebilir. Futbol milyonlarca insan tarafından sevilmeye, sokaklarda oynanmaya devam edecek. Bundan hiç şüphem yok ancak para ve diğer etkenler hem kulüpleri hem de futbolu tehdit ediyor.”

‘CEZALAR?AĞIRLAŞACAK’

“ŞİKE konusunda çok tepki aldık. Bu tip olayları yapmaya devam edenler cezalarını çekecek. Şike, bahis, holiganizm ve ırkçılıkla mücadele edeceğiz. Bundan sonra suç işleyen cezasız kalmayacak.”

“UEFA’NIN bu tip durumlarla mücadele edebilmesi için kulüplerin yardımına ihtiyacı var. UEFA’ya bağlı 53 ülkenin başkanlarını toplantıya çağıracağız. Şike ve diğer olaylarla ilgili ayrıntılı bir şekilde konuşmamız şart. İstenmeyen olayların önüne geçebilmek için acil önlem almalıyız.”

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR’İN OKÇULUK KURSİYERİ MERSİN İL BİRİNCİSİ OLDU

Mersin Büyükşehir Belediyesi, spor alanındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Farklı yaş gruplarından Mersinliler ’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.