Anasayfa / Spor Haberleri / OLİMPİK GÜN KOŞUSU

OLİMPİK GÜN KOŞUSU

Mersin’de Olimpik Gün Koşusu’nun startı, Vali Hasan Basri Güzeloğlu tarafından Barış Meydanı’nda verildi. Toplam 205 farklı ülkede yapılan koşuya, çok sayıda Mersinli katıldı.

 

 

 

{2}

Türkiye’nin ilk olimpiyat madalyasını Mersinli Ahmet’in kazandığını anımsatan Vali Güzeloğlu, Mersin’den Avrupa şampiyonu Nevin Yanıt’ın yanı sıra bir çok başarılı sporcunun çıktığını vurguladı. Güçlü spor alt yapısına sahip kentin son olarak 2013 Akdeniz Oyunları’na ev sahipliği yapma hakkı kazandığına belirten Vali Güzeloğlu, şöyle devam etti:

 

{3}

“Kentimizde şu anda Basketbolda biri erkek iki takımımız 1’inci Lig’de mücadele ediyor. Süper Lig’de bir hentbol takımımız var. Futbol takımımız olan Mersin İdmanyurdu, Süper Lig’e çıktı. Spordaki bu güzellikler ve gelişmeler bizi heyecanlandırıyor. Bu yıl 5 Haziran’da Mersin’le birlikte Türkiye’deki 9 ilde eş zamanlı olarak Olimpik Gün Koşusu yapılıyor. Sembolik olarak 3 kilometrelik bir parkurda özellikle olimpik ruhun ve sporla gelen barış ve kardeşliğin yansımasını geniş bir kitleyle paylaşıyoruz. Akdeniz Oyunları’na da iyi bir ev sahipliği yapacak olan kentimizin bu organizasyonun gerçekleştirileceği ülke çapındaki 9 ilden biri olarak seçilmesinden dolayı gurur duyuyoruz. ”

{4}

TRT’den de canlı yayınlanan yürüyüş ve koşunun ardından katılımcılara belgeleri verildi, daha sonra halk oyunları ekipleri gösteriler yaptı.

FOTO: ABİDİN ZAİM 

{5}

 

Çok Okunan Haber

BAŞKAN ÖZYİĞİT; BU DAHA BAŞLANĞIÇ

Mersin Yenişehir Belediyesinin organizasyonunda Mersin’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kulaç atan ancak olumsuz hava koşulları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir