Anasayfa / Spor Haberleri / Kazakistan’ı Son Saniyede Geçtik

Kazakistan’ı Son Saniyede Geçtik

KİMSE kendini dünya üçüncülüğü, Avrupa’da yarı final oynadık diyerek avutmasın… Türkiye’nin bir türlü 1. torba takımı olamamasının nedeni dünkü Kazakistan maçında görmek isteyenin gözüne apaçık sokuldu. Sahaya çıkan takımın bir oyuncusu bile Kazakistan’dan pahalıydı diye ‘zeka dolu’ yorumlara da gerek yok. Azerbaycan, değil Türkmenistan olsa yine bir şey değişmezdi.

2 stoper dışındaki tüm isimler hücum özelliği olan oyunculardı ve de ilk 20 dakikanın tamamı rakip alanda geçti. 10’da Emre, 16’da ise Selçuk kendi çabalarıyla yordu Kazak kalesini. 31’de ise tam bir 2010-11 sezonu Trabzonspor golü izledik. Tetikte bekleyen Burak, Selçuk’un akıl dolu pasıyla araya dalarken kalesini terkeden Kazak kaleciyi aşırtmayla avladı.

{2}


BİR GARİP KARAR!

ARDA ile Kazım 53’te kendi yarattıkları pozisyondan yararlanamadı. 55’te ise ‘şaka gibi bir gol’ gördük kalemizde. Sağdan kendi başına orta yapmak için çabalayan Konsbayev’in kestiği top, Volkan’ın şaşkın bakışları altında arka direkten fileleri buldu.

66’DA Arda sağdan girip ‘sıfırdan’ topu çevirdi ve yere boylu boyunca yatan Mukhtarov’un eline çarpmasıyla da penaltıyı kazandık. Burak ise topu direğe nişanlayıp tehlike çanlarını çaldı…

79’DA ise bir garip hakem ve daha da garip kararıyla karşılaştık. İlk goldeki gibi araya kaçan Burak, kaleci-savunma ikilisinin üzerinden kafayı vurup ortalığı şenlendirdi. Golü veren hakeme, yan hakem müdahale ederek faul kararı verip tarihe adını altın harflerle yazdırdı.

BİZİM yapamadığımızı 90+6’da Kazaklar yaptı. Ceza yayında kazanılan serbest vuruşta Arda’nın topu yavaş kalsa da rakibe çarpan top kaleciyi terse yatırdı ve Atletico’lu, bir kez daha Türkiye’yi kurtaran isim oldu. Başa dönersek galibiyete rağmen sorumuzu soralım… Siz hiç 5. ve 6. torbadan gelen takımlarda bu kadar stres yaşayan bir ülke gördünüz mü?

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR’İN OKÇULUK KURSİYERİ MERSİN İL BİRİNCİSİ OLDU

Mersin Büyükşehir Belediyesi, spor alanındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Farklı yaş gruplarından Mersinliler ’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.