Anasayfa / Spor Haberleri / Gürsel Tekin’den Aziz Yıldırım’a ziyaret

Gürsel Tekin’den Aziz Yıldırım’a ziyaret

Gürsel Tekin, Aziz Yıldırım’ı ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ı ziyaret etti.

ZİYARET YAKLAŞIK BİR SAAT SÜRDÜ

Tekin’in, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Amasya Milletvekili Ramis Topal ve partisinin İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin ile birlikte Yıldırım’a Metris Cezaevi’nde gerçekleştirdikleri ziyaret, yaklaşık bir saat sürdü.

“METRİS CEZAEVİ ÇOK ÖNEMLİ”

Ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Tekin, ”Öncelikle bugün 12 Eylül. 12 Eylül’de demokrasi mücadelesinde hayatını kaybedenlerin, önemli bedel ödeyenlerin önünde saygı ile eğiliyorum. Metris cezaevi çok önemli. Demokrasi mücadelesinde hayatını kaybetmiş ya da bedel ödemiş insanların mekanı olan bir yerdir” dedi.

SAĞLIK DURUMU İYİ

12 Eylül’ü yaratanları da şiddetle kınadığını ifade eden Tekin, Aziz Yıldırım’ı ziyarete geldiklerini, biraz sohbet ettiklerini ve sağlık durumunun son derece iyi olduğunu gördüklerini söyledi.

“SADECE FENERBAHÇE’NİN SORUNU DEĞİLDİR”

Tekin, ”Sohbetin paylaşılacak kısmı var, paylaşılmayacak kısmı da bizde kalacak. Özellikle yasal düzenlemelerle ilgili konuştuk. Bu konuda CHP olarak, bakanlık herhangi bir teklif getirdiğinde sonuna kadar destekleyeceğimizi söyledik. Bu sorun, yasal düzenleme, sadece Fenerbahçe’nin sorunu değildir. Aynı zamanda Türkiye’deki bütün kulüplerin sorunudur” şeklinde konuştu.

Yıldırım’ın da bu konuya ilişkin düzenlemeyle ilgili kendilerinden destek istediğini belirten Tekin, ”Biz de kendilerine ve Türk futboluna destek vereceğimizi beyan ettik” dedi.

“12 EYLÜL İLE ÇOK TESADÜF OLDU”

Bir gazetecinin ”Fenerbahçe’nin bugün maçı var. Bu ziyaret denk gelince akıllara ‘Acaba bu bir tesadüf mü, yoksa manidar bir ziyaret mi?’ sorusu geldi” demesi üzerine Tekin, ”Yok. Yani eğer tesadüf arıyorsanız 12 Eylül ile çok tesadüf oldu. Ancak maçın bugün olduğunu bilmiyordum. Buradan Fenerbahçe’ye de Trabzonspor’a da başarılar diliyorum” dedi.

Tekin, Aziz Yıldırım’ın sağlık durumunun sorulması üzerine de ”Tabii biraz sağlık sorunu var, ancak morali çok iyi. İnsanlar tabii belli bir süre sonra her şeye alışıyor” diye konuştu.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR’İN OKÇULUK KURSİYERİ MERSİN İL BİRİNCİSİ OLDU

Mersin Büyükşehir Belediyesi, spor alanındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Farklı yaş gruplarından Mersinliler ’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.