Günlerdir uyku uyuyamıyoruz

Günlerdir uyku uyuyamıyoruz

Yeni sezon hazırlıklarının Avusturya ayağını önceki gün tamamlayarak yurda dönen Beşiktaş’ta herkesin yüzü asık.Siyah-Beyazlı kulübün Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı ve Teknik Direktör Tayfur Havutçu’nun futbolda şike operasyonu kapsamında tutuklanması moralleri bozdu. Türkiye Kupası final maçı öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu İbrahim Akın’la anlaşma sağlandığı ve maçın satın alındığı yönündeki iddialara futbolcular büyük tepki gösterdi.

Beşiktaş’ın tecrübeli oyuncularından İbrahim Toraman, olay ortaya çıktığı günden bu yana doğru dürüst uyku bile uyuyamadıklarını söyledi. Adalı ve Havutçu hakkında tutuklama kararı çıktığı gece sabaha kadar internet üzerinden neler olup bittiğini takip ettiklerini kaydeden Toraman, “Benim de tüm takımın da morali oldukça bozuk. Başta Tayfur hocam olmak üzere Serdal Bey’in ve Güvenlik Müdürümüz Ahmet Ateş abinin bu işlere karışacağına ihtimal vermiyorum. Hukuk dışı ve özellikle iddia edildiği gibi şikeye karışabilecek en son insan Tayfur hocadır. Hâlâ aklım bu gelişmeleri almıyor. Tayfur Havutçu bu tip işlere girebilecek en son insandır. Hukuka saygılıyız. Sürecin sonunda aklanacaklarına inanıyorum.” diye konuştu.

Rüştü: En kısa sürede aklanacaklar

Siyah-Beyazlı takımın tecrübeli file bekçisi Rüştü Reçber de takım olarak şoke olduklarını anlattı. Havutçu ve Adalı’nın ifade vermek için Avusturya’dan İstanbul’a geldiklerinde hazırlık maçlarına yetişeceklerini düşündüklerini kaydeden başarılı eldiven, “Gelen karar sonrası şaşkınlığımızı gizleyemedik. Hocamız bize, Beşiktaş’ın yıpranmaması için gidip ifade vereceğini söylemişti. Ancak tutuklama kararını bir türlü anlayamıyoruz. Hukuka sonuna kadar inanıyoruz. En kısa zamanda doğru ortaya çıkacaktır.” ifadelerini kullandı.

Transferi sürecinde yönetici Serdal Adalı’nın büyük yardımını ve desteğini gördüğünü belirten Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu Ricardo Quaresma da olaylar karşısında şaşırmış durumda. Adalı’nın verdiği güven sayesinde Siyah-Beyazlı formayı giymeye ikna olduğunu vurgulayan Q7 lakaplı futbolcu, “Ne istersem ne sorarsam en net şeyleri söyledi. Beni ikna ederken de verdiği güven transferimi etkiledi. Sonrasında da aynı durum vardı. Şimdi böyle iddiaların söz konusu olmasına sadece “Şaka mı yapıyorsunuz?” şeklinde cevap verebilirim. Tayfur Havutçu’yu ise söylemeye gerek yok. Bu olayların sonucunu merakla bekliyorum. Suçsuz olduklarına inanıyorum ve en kısa sürede adalet doğru kararı verecektir.” dedi. Tayfur Havutçu’nun inanılacak ve güvenilecek insan olduğunun altını çizen Guti ise olayı şöyle değerlendirdi: “Başkanımız bize durumu anlatınca, ‘Acaba gerçek mi? diye düşündük. Kamptan ayrılırken aldığımız bilgi, hazırlık maçına gelecekleri yönündeydi. Sonrasında olayların bu şekilde gelişmesi beni şaşırttı. Çünkü böyle bir durum aklımızın ucundan geçebilecek kadar yakın bir düşünce değildi.”

Adalı: Akın at istemiş… Guti de cip istemişti…

Teknik Direktör Tayfur Havutçu ile birlikte Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı, Türkiye Kupası maçında şike yaptığı yönündeki suçlamaları anlamakta güçlük çektiğini belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un oyuncusu İbrahim Akın’la yaptığı telefon görüşmelerinin tarihlerinin belli olduğunu söyleyen Adalı, şike yapılacak bir durum ve ortamın bile bulunmadığını ifade etti. Akın’ın Beşiktaş’a transferini hiç kimseden saklamadıklarını da kaydeden Siyah-Beyazlı yönetici, “İnsan hiç aynı çatı altında uyuyacağı birisine şike teklif eder mi? Böyle bir durum olsa yarın da başka işler için aynı durum ortaya çıkar. Bizim böyle işlerde bezimiz olmaz. Biz bu görevlere gönüllü olarak talip olduk. Paramızı bu yoldan kazanmıyoruz. Başarılı olmak için entrikalar değil, transferler gerçekleştiriyoruz. Ben İbrahim Akın ile bir kere bile görüşmedim. “Transfer için fahiş para önerdiler diyorlar.” Oyuncunun değeri ortada. At verdiğimi söylüyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM