Anasayfa / Spor Haberleri / Galatasaray’a Uzaylı Teknik Direktör

Galatasaray’a Uzaylı Teknik Direktör

Adnan Polat çözümü buldu: Teknik patron uzaylı olacak!

Dün Gheorghe Hagi’yle yollarını ayıran Galatasaray’da Başkan Adnan Polat, önceki gece biraraya geldiği spor medyasına yeni sezondaki hocalarını esprili bir dille açıklamıştı bile…

Galatasaray’da yarın çoklarına göre dananın kuyruğu kopacak. Çünkü Mali Genel Kurul var ve bu kurul, ‘Adnan Polat Hükümeti’ için bir güvenoylaması niteliğinde. Hoş, Başkan böyle düşünmüyor. Mali karnelerinin ibra edileceği ve pazartesi sabahı hayatın kaldığı yerden devam edeceği kanısında. Bunu nasıl mı biliyoruz? Polat, önceki gece yazılı basının spor şefleri ve muhabirlerinden oluşan bir grubu ‘kendi tesisleri’ olan Polat Renaissance içindeki Marmara Balıkçısı’nda ağırladı ve yönetimdeki ‘Manzara-i umumiye’yi ortaya koymaya çalıştı.
Bu tür yemeklerdeki en stratejik hareket, odak noktasındaki kişinin yakınında yer almaktır ki, sohbetin ‘özü’ kavransın. O gecedeki ‘dağılımda’ şansa Polat’ın sol tarafında oturma ‘ayrıcalığı’na eriştim. Dolayısıyla hem başkanın haletiruhiyesine, hem meselelere yaklaşımına ilk elden tanıklık etme fırsatı buldum hem de ‘Birebir’ markajlarda topa ilk basan kişilerden biri oldum.

Galatasaray yönetimi, gecede Polat’ın yanı sıra yönetici Murat Yalçındağ ve Basın ve Operasyon Yönetmeni Hasan Tankaya’yla temsil edildi. Ama elbetteki bütün yük Polat’ın üzerindeydi. Spor basını klişesiyle ‘Tecrübeli’ başkan geniş bir yelpazede gelişen sohbet toplantısında önce yaptıkları icraatların önemine dikkat çekti ama ne yazık ki futbol takımının aldığı sonuçlar ve yaşadığı son derece başarısız sezon nedeniyle bütün emeklerinin görmezden gelindiğinin altını çizdi. Ama bunu bir şikâyetten çok oyunun coğrafyamızdaki doğası olarak algıladığını ve takım başarılı olmadığı sürece işlerin hep böyle yürüyeceğini de belirtti.

‘Çözüm Adnansilin’de’
Gecede herkes aynı zamanda haber kapma peşindeydi doğal olarak. Önce transferler yoklandı. Polat, Culio’dan memnun olduklarını, Stancu’nun gençliginden yararlanabileceklerini belirtirken, Zapata’nın vasat bir eldiven olduğunu kabul ettiğini söyledi. Lakin forvetler atamazsa elbette fatura kalecilere çıkıyor, Polat bu bildik görüşü teyit etti ve Kolombiyalı’nın alınmasında, teknik direktör Hagi’nin ısrarı olduğunun altını çizdi.

Daha genel bir çerçevede ise hem şirketleri birleştirmek hem TT Arena’yı hizmete sokmak hem de takımı Frank Rijkaard gibi bir isme teslim ederek yol almak istediklerini ama bu öncelikli hedeflerden sadece Rijkaard kısmında başarılı olamadıklarını belirtti. “Olmayınca olmuyor” diyen Polat, Hollandalı çalıştırıcıyla yollarını ayırmak zorunda kaldıklarını ifade etti. Ben de bu durumda topa giremeden yapamadım, “İyi de bu camia zamanında 14 yıl şampiyonluk görmedi, Derwall ilk iki yılında başarısız addedildi. Keşke Rijkaard’ın da arkasında dursaydınız. Tamam artık, eski taraftar mantalitesi yok ama yine de sabretseydiniz” dedim ama söylediklerime kendim de inanamadım. Her şeyin anında yaşandığı, her sezon çok çok iddialı şampiyonluk demeçlerinin verildiği bir ortamda ‘Polat ve hükümeti’, Rijkaard’la yolları ayırarak zaman kazanmaya çalışmıştı ama sonradan gelen Hagi seçeneği de derde deva olmamıştı.
Polat’sa sorunun gelecek sezon takımla daha fazla ilgilenmekle çözüleceği kanısında. “Florya’da yatıp kalkacağım” dedi, ben de durumu kendisine şöyle özetledim: “Adnansilin’ yani…”

‘Yerli mi yabancı mı?’
Polat, Hagi seçimine ilişkin de şunları söyledi: “Hagi ne yazık ki tutmadı. Oyuncularla hoca arasında uyum sağlanamadı. Niyesini bilmiyorum. Fakat, kesinlikle bir sabotaj yok. Hagi’nin Galatasaraylılığını da tartışmam.”
Gece ilerledikçe zaten yumuşak olan ortam iyice yumuşadı, esprili cevaplar arttı, Polat da sağ olsun mantıklı-mantıksız birçok soruyu savuşturmayı bildi. Masa düzeni upuzun bir dikdörtgendi ve bazen sadece soruların kendisi duyul

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR’İN OKÇULUK KURSİYERİ MERSİN İL BİRİNCİSİ OLDU

Mersin Büyükşehir Belediyesi, spor alanındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Farklı yaş gruplarından Mersinliler ’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.