Anasayfa / Spor Haberleri / Galatasaray Yönetimi Düştü

Galatasaray Yönetimi Düştü

Polat’a büyük şok…
Galatasaray Yönetimi dün yapılan Mali Kongre sonrasında büyük şok yaşadı.

Uzun ve karmaşalı süren oylama sonucu, ibra oylamasının açık yapılmasına karar verildi! Galatasaray Yönetimi yapılan açık oylama sonucu mali yönden ibra edildi! İdari açıdan ise ibra edilmedi! Mali açıdan ibra eden üyeler idari açıdan ibra etmedi. Bu şekilde Galatasaray 30 gün için olağanüstü kongreye gidecek. Tüzük gereği mevcut başkan ve yönetim kurulunda bulunanlar seçime katılamayacak

Bu şekilde tek aday olarak Ünal Aysal dikkat çekiyor.

“ERKEN SEÇİM KARARINI HAFTAYA AÇIKLAYACAĞIM”
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, olağanüstü seçimli genel kurula gitme konusunu gelecek hafta içinde yönetim kurulu olarak görüşüp, kararlarını açıklayacaklarını belirterek, “Galatasaray’ın menfaatleri neyse ona göre hareket edeceğiz” dedi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde düzenlenen yıllık olağan mali kongrede eleştirilere yanıt veren Polat, tarihi bir kongre yaşadıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Yaklaşık iki bin kişi toplantıya katıldı. 40 kişiye yakın konuşmacıyı dinledik. Fikirlerinden feyz aldık. Değişik konularda, talepler, eleştiriler geldi. Buradan her sorunun detaylı cevabını vermek mümkün değil. Fakat kırmızı kitapçığımızda sorulan bir çok sorunun cevabı var.”

Adnan Polat, İzzettin Doğan ile Özkan Olcay’ın geçtiğimiz gün kendisini ziyaret ettiğini dile getirerek, şöyle konuştu:”Bana, ‘Bu sıkıntıyı gidermek için bir şeyler yapman lazım’ deyip, Galatasaray’da bir erken seçim kararı alınmasının doğru olacağını söylediler. Genel kurul toplantısının yapılmasının doğru olacağını belirttiler. Ben de onlara, ‘Bizim faaliyetlerimizle ilgili genel kurul var. Bizim veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok. Hesabı veririz, genel kurul biter. Bir hafta, 10 gün içinde yönetim kurulumuzla birlikte oturur durum değerlendirmesi yaparız. Galatasaray’ın ali menfaatleri neyi gerektirirse onu yaparız’ diye yanıt verdim. Ancak, iki bin kişinin katıldığı bu toplantı sonunda; bu durumu kısa sürede değerlendirip kararımızı önümüzdeki hafta açıklayacağımızı söyleyebilirim.”

TÜRK TELEKOM’UN OLAYLI AÇILIŞI YİNE GÜNDEMDEYDİ
Türk Telekom Arena’nın açılışında yaşanan protesto gösterisi olayları, Galatasaray Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu’nda da yönetimin peşini bırakmadı.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen mali kongrede görüşmeler bölümünün ardından kürsüye gelen başkan Adnan Polat, Türk Telekom Arena’nın açılışındaki olaylarla ilgili yöneltilen eleştirileri cevapladı.

Stadın yapımı için çok emek harcadıklarını aktaran Polat, yaşanan olaylar nedeniyle çok üzüldüklerini belirtirken, “Bize her konuda destek veren Başbakanımızı bir ev sahibi olarak iyi ağırlayamamanın üzüntüsü yaşadık. Beni kahretti o gün” derken, açılış günü yaptıkları fevri değerlendirmelerden ötürü Bakanların ve TOKİ Başkanı’nın kendisini arayarak özürlerini ilettiklerini söyledi.

Polat’ın bu sözleri üzeri salonda inandırıcı bulunmazken, üyelerin alaycı bir şekilde seslerinin yükseldiği görüldü.Başkan Polat’ın, Erdoğan Bayraktar’ın kendisine özrünü ilettiğini, birlikte bir basın açıklaması yapma isteğini ise Sayın Başbakanın konuyu bir an önce kapatma isteğinden dolayı reddettiğini aktarması üzerine bu kez yuhalamalar oldu.

Konuşmasında, Galatasaray taraftarıyla hiçbir zaman problem yaşamadığını belirten Polat, “Zaman zaman sürçü lisan etmiş olabiliriz. Bu tempo içinde bu kadar hatanın da affedileceğini düşünüyorum” diye konuştu.Adnan Polat, konuşmasının sonunda, ibra ile ilgili olarak genel kurulun her türlü kararını kabul edeceklerini aktardı.

“GALATASARAY’I SİYASETİN DIŞINDA TUTTUK”
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, yoğun bir dönem yaşadıklarını ve yaptıkları binlerce işin arasında hatalar da yapmış olabileceklerini dile getirerek, “Ancak biz Galatasaray’ı siyasetin dışında tuttuk” dedi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde düzenlenen yıllık ola

Çok Okunan Haber

BAŞKAN ÖZYİĞİT; BU DAHA BAŞLANĞIÇ

Mersin Yenişehir Belediyesinin organizasyonunda Mersin’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kulaç atan ancak olumsuz hava koşulları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir