Anasayfa / Spor Haberleri / G.Saray dahil 10 takım küme düşer

G.Saray dahil 10 takım küme düşer

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, ‘Biz düşersek Galatasaray da düşer’ dedi.

F.Bahçe Başkanı mektup yazdı, ‘Herkes ‘F.Bahçe düşerse’ diyor. Halbuki bu sistemin içinde FB, BJK, Trabzon A.Gücü, Mersin, Sivas ve diğerlerini sayarsak G.Saray da dahil EN AZ 10 TAKIMIN düşmesi gerekir’ ifadesini kullandı..

Metris’te tutuklu bulunan Başkan Aziz Yıldırım, F.Bahçe’nin suçlanmasına neden olan hukuki sistem nedeniyle G.Saray’ın bile küme düşmesi gerektiğini savundu. Başkan Aziz Yıldırım, G.Saray ile birlikte bu sistem nedeniyle küme düşmesi gereken takımlar arasında F.Bahçe, Beşiktaş, Trabzon, A.Gücü, Mersin İdman Yurdu ve Sivasspor’un ismini saydı ve rakamın 10’u geçebileceğini vurguladı.

YILDIRIM, G.Saray’ın küme düşürülmesiyle ile ilgili bu düşüncelerini TV8 Spor Müdürü ve Her Şey Futbol programının yapımcısı Faik Çetiner’e gönderdiği mektupta dile getirdi.

İşte 15 Ağustos tarihli o mektup:

Sevgili Faik
Akşam senin programını seyrettim.

Şunu bil ki bu şekilde olursa yakın zamanda yönetici ve başkan kulüpler bulamazlar. Biz alındığımızda 6222 sayılı kanuna göre bizi dinlemişler. Bunlar örgüt (silahlı)ten bizi yargılamak istiyorlar. 19 maçta şike vardı. Ama tutuklanan 3 oyuncu var. Bu nasıl oluyor. Sen bişi anlıyor musun.

Şimdi ekte verdiğim devlet büyüklerine gönderdiğim mektubu iyi okumanı rica ediyorum. Bu kadar yaygaraya gerek yok. 6222 sayılı kanuna göre 3. Ağır cezada (Çağlayan ya da Kadıköy) yargılanalım ve sonuca göre de herkes yolunu belirlesin.

Sinan’a (Engin) da selamlar söyle, onu sevdiğimi söyle. Her şey gelir geçer ama dostluklar bakidir. Biz temiziz hem de bizde bir şey yok diyenlerden fazla.
Birde herkes Fenerbahçe düşerse diyor. Halbuki bu sistemin içinde FB-BJK, Trabzon, Ankaragücü, MİY. Sivas ve diğerlerini sayarsak (G.Saray da dahil) en az 10 takımın düşmesi gerekir.

Artık senle telefonda konuşurken şu takım bizi yener diyemem çünkü şike oluyor. Semih’in ifadeye çağrılması tam fiyasko. Benimle ilgili konuşmaları hep kısaltıp istedikleri gibi organize etmişler ve bu dökümleri ben internetten aldım. Sana sevgi ve saygılarımla bu satırları karaladım.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR’İN OKÇULUK KURSİYERİ MERSİN İL BİRİNCİSİ OLDU

Mersin Büyükşehir Belediyesi, spor alanındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Farklı yaş gruplarından Mersinliler ’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.