Aziz Yıldırım’ın avukatı: Savcılar da işin içinde

Aziz Yıldırım’ın avukatı: Savcılar da işin içinde

Aziz Yıldırım’ın avukatı Taraf gazetesine konuştu. Avukat Faik Işık hakim ve savcıların da şikenin içinde olduğunu iddia etti!

Taraf gazetesinde bugün çok konuşulacak  bir röportaj yayınlandı. Neşe Düzel, Aziz Yıldırım’ın avukatlarından Faik Işık’la konuştu. Işık daha önce, şiir davası da dahil olmak üzere, Recep Tayyip Erdoğan’ın da uzun yıllar avukatlığını yapmış bir isim.

Faik Işık bu röportajda skandal bilgiler verdi Neşe Düzel’e. Buna göre; şike operasyonunun savcısı da bizzat şikenin içinde! Skandal sadece o savcıyla da sınırlı değil. Daha birçok hakim ve savcı futbol kulüplerine üye ve kendilerine her hafta 50 -100 bedava maç bileti gönderiliyor kulüplerden.

Öte yandan bazı hakimler ve savcılar Fenerbahçe kulübüne üye olmuş durumdalar.

ROTAHABER’in notu: Bu tür skandallara karşı Taraf gazetesinin gösterdiği refleksi hayatında hiç Taraf gazetesi almamış bir vatandaş bile bilir. Ancak gazetenin, savcıyla ilgili Faik Işık’ın ortaya attığı iddiaları manşete taşımaması ya da en azından haberin iç sayfadaki başlıklarına çıkartmaması şaşırttı.
İşte Faik Işık’ın Neşe Düzel’e anlattığı çarpıcı gerçekler…

“Aziz Yıldırım, “Ben bu soruşturmayı kapatmak niyetinde değilim. Bu soruşturmayı derinleştirelim. on sene geriye gidelim” diyor. Biz dosyayı daraltmak değil, yaymak niyetindeyiz. Hâkime de söyledik”

“Aziz Yıldırım şike yapmak maksadıyla silahlı örgüt kurmaktan yargılanıyor ve örgütün başı olarak gösteriliyor. Operasyon, 2010 aralığında Olgun Peker’in incelemeye alınmasıyla başlıyor”

“Kongre üyeleri arasında Olgun Peker’in iki adamı bulunuyor. Aynı kongre üyeleri arasında 20 hâkim ve savcı da var. Fenerbahçe Stadı’nda yönetimin sağında oturan hâkim ve savcıların resmini çekin”

NEDEN FAİK IŞIK Büyük temizlenme harekâtının bir kolu da futbola ulaştı. Türkiye’nin tarihinde görülmemiş bir operasyon yapıldı ve Fenerbahçe Başkanı şike yapmak ve silahlı örgüt kurmak iddiasıyla tutuklandı. Bu şike operasyonu daha sonra dalgalar halinde devam etti ve daha da devam edeceği söyleniyor. Biz de şike operasyonunun nasıl başladığını ve neler yaşandığı anlamak için Aziz Yıldırım’ın avukatı Faik Işık’la konuştuk. Şiir davası da dâhil olmak üzere Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da uzun yıllar avukatlığını yapmış olan Faik Işık, Aziz Yıldırım’ın günlerce süren gerek savcılıktaki sorgusunda gerek mahkemede hâkime verdiği ifadede hep yanındaydı. Mahkeme Aziz Yıldırım’ı neden tutukladı? Yıldırım hangi suçlardan sanık? Soruşturma dosyasında yer alan Fenerbahçeli yöneticilerin telefon konuşmaları Aziz Yıldırım’a dinletildi mi? Eskişehirspor kulübünün teknik adamlarıyla ilişki kuran Ali Kıratlı ile Yıldırım’ın ne tür ilişkileri var? Neden Ali Kıratlı ve bazı Fener yöneticileri sürekli olarak maç yapacakları kulüplerin futbolcuları ve yöneticileriyle görüşüyor? İbrahim Akın’ın Fenerbahçe kulübünden şike karşılığı yüz bin dolar aldığını itiraf ettiği söyleniyor. Böyle resmî bir itiraf var mı? Aziz Yıldırım yakın çevresinde Sedat Peker’in adamları bulunuyor mu? Yıldırım’ın sağlık durumu nasıl? Hapishanede neler yapıyor? Suçlu bulunursa ne tür cezalar alacak? Türkiye’nin ünlü cezacılarından olan Faik Işık’la bütün bu başlıkları konuştuk.

Ne zamandan beri Aziz Yıldırım’ın avukatısınız?

Aziz Yıldırım, güya askerî ihalelerle ilgili sırları açığa vurmak gibisinden bir davada sanık…

Aziz Yıldırım, yıllardır askerî ihaleler alan bir müteahhit değil midir?

Tabii öyledir. Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın internet sitesinde yayınlanan bir ihaledeki bir sistemin bilgilerini sızdırmakla suçlanıyor. Ben bu davanın avukatı oldum. O davadan on gün sonra da bu şike operasyonu başladı işte. Aziz Bey’e, “Sizin çok sayıda avukatınız var” dedim. Ama o, “Bu dosyalara senin girmeni istiyorum” diye bana iki gün boyunca ısrar etti. Ben de bu kadar zor bir ânında onun talebini reddedemedim, “Başının çaresine bak” diyemedim. Şi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM