ALTIN KIZLAR 1.LİĞ’DE

ALTIN KIZLAR 1.LİĞ’DE

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Bayan Voleybol Takımı, ‘Üniversitelerarası Voleybol Şampiyonası İkincilik Grup Müsabakaları’nda rakiplerine set dahi vermeden namağlup ayrılarak, gelecek yıl ‘Birinci Lig’de mücadele etme hakkını elde etti.


21-26 Şubat 2011 tarihleri arasında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde gerçekleştirilen organizasyonda; Mustafa Kemal Üniversitesi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi takımlarıyla karşılaşan MEÜ, rakiplerine set dahi vermeden oynadığı tüm maçları 3-0 kazanarak, adını da bir üst lige yazdırmayı başardı. Voleybolcu kızların bu başarısı üniversiteyi de bayram yerine çevirdi. Üniversitede büyük sevinç yaşanırken, MEÜ Rektörü Prof. Dr. Suha Aydın da ‘şampiyon voleybolcuları’ makamında ağırladı.
Ziyarette; MEÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayati Sever ile Spor Birliği Başkanı Nejat Toprak’ın yanı sıra MEÜ Bayan Voleybol Takım Antrenörü Nejat Çevirmeci ve Takım Kaptanı İpek Atıcı ile birlikte takım oyuncuları; Deniz Bilge Kurtuluş, Özlem Susamış, Aydan Kılıç, Pervin Güler, Emine Mengi, Nurten Akkoyun, Serap Torpil, Alev Payam, Duygu Abeş ve Esra Gül de hazır bulundu. Elde edilen başarı nedeniyle genç sporcuları kutlayan Rektör Aydın, “Öğrencilerimizin elde ettiği bu başarı bizi gururlandırdı. Genç kızlarımızın sadece bununla da yetinmeyeceğini ve bizi daha büyük başarılarla mutlu edeceğine olan inancım tam. Bu noktada da üniversite olarak tüm imkanları kızlarımız için seferber edeceğiz” dedi. (iha)
 {2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM