Anasayfa / Spor Haberleri / Alper Taş’tan sandığa gitmeyecek sol seçmene çağrı

Alper Taş’tan sandığa gitmeyecek sol seçmene çağrı

İşte Alper Taş’ın açıklamaları:
Artık bizim örnekler yaratmamız gerekiyor. Topluma bakın bizim böyle bir dünya görüşümüz var dememiz gerekiyor. Ben İmam Hatip süresince sosyalist oldum. İmam hatiplik sosyalistlik ilişkisi konusundaşunu söyleyebilirim sağ zihniyet dini kendi tekellerine almış vaziyettteler. İnsanlarımızın bu temiz dini duygularına sömürü haline getirmişler. 
 
Bizim beyoğlunda sunacağımız şudur: Bizim din dil ırk ayrılıkları reddeden bir bakış açımız var. Biz herhangi bir ianaç sistemi, ile mücadele etmeyiz. Bizim mücadele ettiğimiz ticari islamcılar, siyasi istismarcılarıdır. Bunu yaparak dini de özgürleştireceğiz. Artık içi boşalan bir din var. Heryerde cami var artık. Anadolu İslamı gitmiş, gerici bir dinci anlayış topluma şırınga ediliyor. 
Siyasal islamcılıkla mücadele edeceğiz. Bu ülkeye gerçek bir laiklik lazım. 
Sermaye tarafından kentsel dönüşüm eksenindeki bir mahalle. Kentsel dönüşüm için mücadele eden arkadaşlarımız var. Halkın sözü ve onayıyla dönüşüm olmasını isteyen arkadaşlarımız var. Projeler konusunda halkın hakkını savunan bir çizgi çok emin olsunlar geliştireceğiz. 
Mega projeleri reddediyoruz. Bir kent kendi dokusuyla kimliğiyle güzeldir. Beyoğlu’nun biriktirdiği bir kültür tarih var. Her tarafı beton olan ruhsuz kentler yarattılar. Bizdenkimse mega proje beklemesin. İnsani , yaşanabilir, ekolojik kentler. Gençlerin kendilerini ifade edebildiği , kadınların özgür olduğu kentler. 
 
Bu AKP’lilerin kente bakış açışı şudur. Kenti fabrika bir rant alanı olarak görüyorlar. Kentteki insanları müşteri olarak görüyorlar. Kendilerine ve yandaşlarına. Biz buna izin vermeyeceğiz. Bütün İstanbulu ne hale getirdiler. Bir de çıktılar Çılgın Proje açıkladılar. 15 yıl sonra sanki kendileri yapmamış gibi konuşacaklar. Şu Beyoğlu kamusal alandı. Ne hale getirdiler burayı. 
Beyoğlu halkı bize pozitif tercihte bulunsun. Bize Allah razı olsun demiceklerse biz bu işi bırakırız.
Sandığa gitmeyen seçmen sol seçmen. Biz AKPye oy veren seçmenlerin oyunu alabilirsek, sandığa gitmeyenlere sandığa götürebilirsek , biz kazanırız. 
Çok hayal kırıklığı yaşadılar. Haklı bir duygu. Ama sahip çıksınlar. Beyoğlu halkına vereceğimiz en somut adım. 45 mahallede kurduğumuz mahalle meclislerimizdir. Burayı Alper Taş yönetmeyecek. Alper Taş, Beyoğlu halknın kendini yönetmesi için bir lider vasfı görecek. 
 
Dar manada bir belediyecilik değil. işçi aileleriyle mücadele etmek. Biz toplumsal mücadelenin de parçası olacağız. Beyoğlunun bütün halkın kendisini ifade edebilmesi için mücadele edeceğiz. Taksim aynı zamanda demokrasi meydanı olacak. 
Kampanyamızın odağında gençler, kadınlar ve ezilenler olacak. Birleştirici olacağız.
Rakibim Rize Güneysulu, ben Pazarlıyım. Gücü Recep Tayyip Erdoğan’dan geliyor. Yerelde güçlü olduğunu düşünmüyorum. 
Seçildiğimiz ilk işimiz bütçe olacak. Bütçenin nereye harcanağı açıklayacağız.
 Ucuz gıda (kooperatifler), ucuz toplu taşıma amaçlarımız arasında olacak. Öncelik yoksulların olacak
GERÇEK GÜNDEM

Çok Okunan Haber

MOHİKANLAR’DAN MERSİN’E 3 ALTIN MADALYA

Antalya’da 5-7 Nisan tarihleri arasında yapılan ve 70 ülkeden 3 bin beşyüz sporcunun katılım gösterdiği  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir