Ufukta koalisyon mu var

Ufukta koalisyon mu var

“A&G Araştırma Şirketi tarafından CHP için yapılan anketten, CHP’nin oy oranı yüzde 33 çıktı.” Bugün bu iddia bütün internet sitelerinde kendine yer buldu. İşin içinde Adil Gür ve A&G şirketi olunca araştırma ciddiye alındı. CHP’yi uçuran bu anketin akıbeti daha sonra ortaya çıktı.. O anket CHP’nin adayına aitti.. O anketi yapan adres Çağdaş Ses Araştırmalar Merkezi idi. Bu Merkez’in başındaki isim ise CHP’ye çok yakın bir isim. Reşat Şahin Öztürk, İstanbul Birinci bölgeden CHP milletvekili aday adayı.

A&G ANKETİ SAHTE ÇIKTI

İŞTE O HABER

ağdaş Ses Araştırmalar Merkez tarafından CHP için yapılan anketten, CHP’nin oy oranı yüzde 33 çıktı. Ak Parti ise tek başına iktidar olamıyor. A&G’nin elde ettiği verilere göre CHP, AK Parti ile farkı büyük oranda kapatmış durumda. Ankete göre Ak Parti en çok 260 milletvekili çıkarabiliyor. A&G’nin CHP için yaptığı son araştırmanın sonuçlarına göre, AK Parti yüzde 39, CHP yüzde 33, MHP yüzde 14, BDP (Bağımsız) yüzde 7, Diğer ise yüzde 4 oranında.

HİÇBİR PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR OLAMIYOR

Araştırmaya göre 12 Haziran’dan sonra partilerin TBMM’deki muhtemel sandalye dağılımı da bir hayli dikkat çekici. Adil Gür’ün araştırması, AK Parti’nin 255 ile 260, CHP’nin 170, MHP’nin 95 Bağımsız girecek BDP’lilerin ise 30 dolayında milletvekili çıkaracağını ön görüyor. Bu sonuçlara göre 8 buçuk yıldır tek başına iktidarda olan AK Parti hükümet kuramıyor ve ufukta bir koalisyon olması söz konusu.

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM