Anasayfa / Siyaset Haberleri / TERÖRE KARŞI TEK SES

TERÖRE KARŞI TEK SES

 


Siyasiler teröre ortak bir dille tepki gösterdiler…


Çiçek: “Toplumun Tümü Kınamalı”


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, hain saldırıların terörle mücadele konusundaki kararlılığı etkilemeyeceğini belirterek, ”terörün bitirilmesi, barış ve huzurun hakim olması için toplumun tüm kesimlerini terörü reddetmesi, kınaması ve bu konuda bir dayanışma göstermesi gerektiğini” ifade etti.
Çiçek, şunları söyledi:
“Bunların insan olup olmadıklarının takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Yüreğimize taş basıp yapılack neyse onu yapıyoruz ve yapacağız. Yapılacak tek şey siyasi partilerimizle birlikte, birlik ve kardeşliğimizi artırmak, devletimizin alacağı tedbirlerin arkasında olmaktır.”
Kılıçdaroğlu: “Toplumsal Mutabakat Sağlanmalı Desteğe Hazırız”
Hain saldırıya ilişkin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den de tepki geldi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırı ile ilgili olarak, “Terörle mücadelede toplumsal mutabakat sağlanmalı. Biz elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.
Bahçeli: “Acımız Büyük, Nefretimiz ve Öfkemiz Tarifsizdir”
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saldırılar ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında olayı sert bir dille kınayan Bahçeli, “Acımız büyük, nefretimiz ve öfkemiz tarifsizdir.” dedi.
Hükümetten teröre karşı cesur adımlar atmasını isteyen Bahçeli, Kandil’e yönelik hava ve kara operasyonu başlatılmasını istedi. Bahçeli, bölücülükle mücadele için kapsamlı bir planın hazırlanması gerektiğini belirterek, terörle mücadelede gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
Bozdağ: “Kararlılığımızı Etkilemeyecek”
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hakkari’de gerçekleşen saldırının Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlığını etkileyemeyeceğini söyledi.
Yozgat’ta habercilerin sorularını cevaplayan Bozdağ, “Hain tertipler karşısında mücadele kararlılıkla sürdürülecektir” dedi.
Bozdağ, şunları söyledi:
“Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Türkiye terörle mücadelesini uzun yıllar devam ettiriyor ve kararlılıkla bu mücadelesini sürdürüyor. Bundan sonraki süreçte de terörle mücadelesini terör bitene kadar terör son bulana kadar kararlılıkla devam ettirecektir. Yapılan haince saldırılar Türkiye’nin bu kararlılığından vazgeçirmesi asla mümkün değildir. Türkiye ülkesinin birliğine bütünlüğüne bölünmez bütünlüğüne karşı her türlü hain tertipler karşısında üzerine düşeni bugüne kadar yaptığı gibi bundan sonrada yapılması gereken neyse onların hepsin, yapmak suretiyle yerine getirme hususunda kararlıdır.” 
Yılmaz: “Misliyle Karşılık Bulacak”
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ”Bunlar sadece bizim sabrımızı taşırmaya çalışıyorlar. İşte devletle çete arasındaki fark budur. Peki yaptıkları nedir? Zulümdür, tehdittir, terördür. Ama bunlar misliyle karşılığını bulacaktır” dedi.
Davutoğlu: “Türkiye’nin Gücünü Zaafa Uğratmaz”
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Hakkari-Çukurca karayolunda askerlerin şehit edilmesiyle ilgili olarak, ”Bu tür saldırılar bizim kardeşlik kültürümüzü zedelemeyeceği gibi, Türkiye’nin gücünü de zaafa uğratamaz.
Türkiye, her zaman terörle ve ülke bütünlüğünü bozmaya yönelik tüm çabalarla mücadele etmeye hem kararlıdır, hem de muktedirdir” dedi.
Eroğlu: “Dökülen Kanlar Yerde Kalmayacak”
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da “Bunlar mutlaka temizlenecek, dökülen kanlar yerde kalmayacak” dedi.


Yıldırım’dan Kararlılık Vurgusu
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ”Herkesin şunu iyi bilmesi lazım: Bu büyük millet, bin yıldır bu topraklarda her türlü zorlukta, sıkıntıda bir oldu, beraber oldu, vatanından tek bir parça bile koparılmasına izin vermedi” diye konuştu.


Egemen Bağış: “Bu Bela ile Topyekün Mücadele Edeceğiz”
Bağış, Türkiye’nin AB üyesi ülkeler nezdinde girişimlerini artırdığını söyleyerek, “Bu bela ile topyekün mücadele ortaya koyacağız, bund

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Acılarımızla yüzleşerek iyileşebiliriz.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2011’de TSK’ye ait uçaklarla yapılan bombardımanda 34 kişinin katledildiği Roboski’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.