TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR

TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR

Ciddi sorunlar var. Pandemi, ekonomi, işsizlik, yoksulluk, yatağa aç giren çocuklarımız var. Ülkemizde çok sorun var. Bu sorunları aşmak için sağ duyulu hareket etmek gerekiyor. Kavgadan uzak durmamız gerekiyor. Bu sorun, hepimizin ortak sorunu. Sorunları böyle bir ortamda daha rahat çözebiliriz. Korona virüs sadece bizim ülkede değil, her ülkede var. Ancak her yerde parlementolar açık, bizim ülkede kapalı. Esnaflar diyor ki, bizim dükkanlarımız kapalı ama kira ödemeye devam ediyoruz. Ama milletvekilleri parlemento kapalı olmasına rağmen maaş alıyor. 1 kişi ülkedeki her şeye egemen. Konuşmaya, görüşmeye ve tartışmaya gerek yok diyorlar. Hep beraber güllük gülistanlık yönetiyoruz diyorlar ancak gerçek hayat öyle değil.

Geçen televizyonlarda vardı, bir kadının yemek artıklarını toplaması olayı. Bu 21. Yüzyılın Türkiye’sinde bir fotoğraf. Öyle bakmamız lazım. Bu bağlamda, kriz döneminde Valilerin, kaymakamların bizim belediye başkanlarından talep ettiği her şey yapılmıştır. Araç dediler verdik, eleman dediler sağladık. Bizim Yüreğir Gençlik Kolları Başkanımız, Erdoğan’ın isteği üzerine hapse atıldı. Başkanımızı hapse atanlar, savcı ve hakim değiller. Onlar bir makamdan talimat alarak, bir genci hapse atıyorlar. Burada hapis kararı yanlış. Adana’da 195 personelimiz valilik ve kaymakamlığın emrinde çalışıyor. Türkiye genelinde 254 personel, valiler ve kaymakamların emrinde çalışıyor. Adana’da 65 araç, yine valilik ve kaymakamların emrinde. Türkiye genelinde de 720 araç tahsis edilmişti. CHP’li belediyeleri terör ile bir tutmamanın akla sığar bir yanı yok. Eğer biz araç ve personel vermezsek, anlarım.”

“CHP’li belediye gerçekten de bütün engellemelere rağmen tarih yazıyorlar. Ümraniye’ye CHP’liler dediler ki, diğer yoksullar var. Onlar dedi ki CHP’li belediyeler yapsın, biz yapmayız. Bizim belediyelerimiz hiçbir şekilde ayrım yapmıyor.

Belediye başkanı arkadaşlarıma söyledim, hiçbir çocuk beldelerinizde yatağa aç girmesin dedim. Dolayısıyla bizim Yüreğir Gençlik Kolları başkanımızın haksız yere tutuklanması, kamuoyu vicdanını sızlatmıştır. Gençlik kolları başkanı tutuklandı, CHP’li gençler sokağa çıkın ve kargaşa olsun istiyorlar. Hayır, haksızlıklara rağmen, inandığımız şekilde halka hizmet etmeye devam edeceğiz. Televizyonlarda silahlar hazır, şunu asacağız keseceğiz diyorlar. Bizim ruhumuzda Kuvayı Milliye ruhu var. Biz 3-5 kişinin bağırmasına papuç bırakacak bir parti değiliz. Biz barıştan ve herkesi kucaklamaktan yanayız. Sosyal devlet anlayışını benimsiyoruz. Erdoğan ne derse desin, vız gelir tırıs gider. Ben arkadaşlarıma söyledim, sizin beldenizdeki hiçbir çocuk yatağa aç girmesin dedim.”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin hemen hemen her yerde, gerek ben, gerek belediye başkanlarımız, gerek parti sözcümüz her yerde teröre karşı durmuşlardır. Terör bir insanlık sücudu. Terör, yer, mekan, kişi ayırmaz. Teröre karşı ortak bir duruş sergilememiz gerektiğini her ortamda söyledik. Terörün Türkiye’ye maliyetinin ağır olduğunu iyi biliyoruz. Sorununun büyük ölçüde çözülmemesinin de siyasetçilerden kaynaklandığını düşünüyoruz. Sorunu kim çözecek, vatandaşın oy verdiği siyasi otorite çözüecek. Eğer bir yerde gerçekten terör ile mücadele ediliyorsa, biz onlara destek veririz, ki veriyoruz da zaten. Erdoğan, CHP’yi nasıl suçlayabilirim diye düşünüyor. CHP’nin toplum nezdinde kötülenmesi istiyorlar. Milletin büyük bir kısmı Erdoğan’ın söylediklerine inanmıyor. Erdoğan’ın Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarması, İmralı’dan özel demeçleri canlı yayınlamaları. Herkes bunları çok iyi biliyor. Kişinin kimliği ve inancı ne olursa olsun, ben o kişinin işi, gücü, o kişi akşam evine huzur içinde gidebiliyor mu bunlara bakıyorum. Onun kimliği ve yaşam tarzı başımın üstüne. Biz bunları ilgilenmiyoruz. Biz, Allah ile kul arasına giremeyiz. Kimsenin anne ve babasını seçme özgürlüğü yok. Biz, Erdoğan’ın kurduğu tuzaklara düşmüyoruz ama o tuzak kurmaya devam ediyor.

Yen Çağ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM