Anasayfa / Siyaset Haberleri / Suriye Akıttığı kanda boğulur

Suriye Akıttığı kanda boğulur

ESAD’A MESAJ YOLLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Hızlı Tren’in açılış töreni sonrası yaptığı açıklamada “Suriye’de akan kanlar dursun istiyoruz. Zulümle abad olunmaz. Zulümle abad olmaya gayret edenler, akıttıkları kanda boğulurlar” dedi.

Erdoğan ayrıca “Aynı şekilde Libya için dua ediyoruz. Libya’daki tüm kardeşlerimiz de o arzuladıkları güne an ve an yaklaşıyorlar. Temenni ederim ki, bu bayram Libya’daki kardeşlerimiz için de barışın, birlikteliğin, beraberliğin adeta taçlandığı bir bayram olsun”
dedi.

YÜKSEK HIZLI TRENİ (YHT) TEST ETTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, çok sayıda davetli ve gazeteci de Konya’ya geldi.

{2}

Başbakan Erdoğan, geliş yolunda bir süre YHT’yi kullandı. YHT’nin Ankara-Konya seferi yaklaşık 1,5 saat sürdü. Yolculukta, YHT’nin hızı zaman zaman saatte 255 kilometreye kadar ulaştı.

Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla hızlı trenden ilk 12 gün vatandaşlar ücretsiz faydalanacak. Hızlı tren, 355 ekonomi sınıfı ve 56’sı business sınıfı olmak üzere 411 yolcu kapasiteli. Başbakan Erdoğan Konya’daki açılış töreninde yaptığı konuşmada, Ramazan Bayramı süresince bütün otoyol ve köprülerdeki geçişlerin ücretsiz olacağını söyledi. Hızlı tren Ankara ile Konya arasında 07.00 ile 18.30 saatleri arasında günde karşılıklı 4’er sefer yapacak.

{3}

{4}

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı ÖZKAN dan ARBELLA ya ziyaret

Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı ÖZKAN beraberindeki heyet ile birlikte ARBELLA fabrikasını ziyaret etti. Hacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.