Anasayfa / Güncel Haberler / SEÇER’İN BAŞARISI ANKETLERE YANSIDI…

SEÇER’İN BAŞARISI ANKETLERE YANSIDI…

 

Kamuoyu yoklamaları ve anket sonuçları gelmeye başladı.

Belediyeler ve genel seçimlerle ilgili kamuoyuna yansıyan anket sonuçları bize ipuçlarını da gösteriyor.

Her ne kadar da son yıllarda güvenirliliği azalsa da ortaya çıkan verilerle, yine de sonuçların nereye evrildiğini görebiliyoruz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kocamaz döneminin döküntülerini temizleme, onarma ve kurumsal kimliğine kavuşturmaya ağırlık verdiği görülüyor. Yarattığı hizmet ve değerlerle beğeni topluyor. Büyükşehir başarı çıtasını her geçen gün arttırıyor.

Öncelikle, herkes Başkan Vahap Seçer’e güveniyor. Aslında bu çok önemli bir motivasyon desteği…

Çalışkanlığını, azmini, halkın sorunlarını yerinde dinleme ve görme çabasını muhalefet bile takdir ediyor. Ama ne yazık ki; CHP’nin kendi içindeki kıskanç, dar düşünen ve çıkarcı bir azınlık göremiyor!

Böyle bir Belediye başkanı, Mersin için bir fırsattır. Ağır sorunları olan, ihmal edilmiş, iyi yönetilememiş, yandaşların “işgal” ettiği bir enkazı ve yarattığı tahribatı düzeltmeye kendini adamış bir Belediye Başkanı var.

Kadrolaşmada liyakate önem veren, taşları yavaş yavaş yerine oturtmaya çalışan, çalışanı koruyan, çalışmayana ve ihanet edene yol vermeyen, çıkarcıların tehditlerine aldırmayan, Mersin için gecesini gündüzüne katan bir Belediye Başkanı var.

Asgari ücretin 2500 TL civarında olduğu bir ortamda, yedi bine yakın emekçisine en az 3300 TL vererek destekleyen bir Belediye Başkanı var.

İhmal edilmiş ilçelerde içme suyu, arıtma, kanalizasyon, yol, sosyal destek gibi hizmetleri başlatan bir belediye Başkanı var.

Televizyonlarda, basında, mahalle ve STK toplantılarında Başkan Vahap Seçer’i görüyor ve Mersin adına umutlanıyoruz.

Anketlerde bunu açık bir şekilde gösteriyor.

Değişik anketlerin rakamlarında, Mersin Büyükşehir Belediyesinin % 58 ile % 68 bandındaki sonuçları, Başkan Seçer’ in başarısını tescilliyor.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz’ın açıkladığı, Eylül ayı anket sonuçlarına göre; 30 Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan ankette vatandaşlara “Yaşadığınız ilin büyükşehir belediye başkanlığı seçimi yenilenecek olsa mevcut başkana oy verir misiniz?” ve “Belediye başkanınızın yaptığı icraatları beğeniyor musunuz” sorusu yöneltilmiş.

Ulusal düzeydeki bu ankette, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer için, % 58,6 oranında bir güven desteği ortaya çıkıyor.

Başkan Seçer, muhalefetin her türlü engellemelerine, oyunlarına rağmen sağduyusunu yitirmeden, kendi işine odaklanmış durumda. Ağır ve yüklü sorunları olan Mersin’i kurtarmaya çalışıyor.

Başkan Seçer Mersin için; tehdit olarak algılanan çarpık şehirleşme, ağırlaşan trafik, zorda olan esnaf, belirsizlik içinde önünü göremeyen sanayicinin ve Mersin’in üzerinde tehdit olarak görülen tüm sorunları, fırsata çevirmeye çalışıyor.

Hafta sonu tatili, bayram, gece, gündüz demeden Mersin için hizmete kendini adamış bir Başkanın yarattığı değerler, elbette güven ortamını da beraberinde getiriyor.

“İsrafçı” Kocamaz, “Şovmen” Topkara, “Güvensiz” Tat üçlüsünün geçen dönem yarattığı “tahribatı” gidermeye çalışıyor. Biri dışardan “Sıkılmadan Engel” olmaya çalışıyor, diğer ortaklar içerden hizmet olmaması için, ellerinden geleni yapıyorlar.

Bu “Pişkinler” hala meclis oturumlarında ve canlı yayınlarda, hem birbirlerini “yerin dibine sokmaya çalışıyorlar” hem de kendilerini geçmiş dönemin “pis ”uygulamalarından kurtarmaya çalışıyorlar!

Halk her şeyi biliyor. Ne söylenirse söylensin, artık halk inanmıyor.

Anket sonuçları ise; geçmişin karanlığından arınarak umut ışığını yakıyor.

Mersinliyiz Mersin’e sahip çıkacağız.

Başkan Seçer’e inanıyoruz ve güveniyoruz.

Mersin’in gelişmesinin önüne taş koyanları da kim olursa olsun, hiç sevmiyoruz!

Taş üstüne taş koyanları da baş tacı edeceğiz…

ÖZGÜR KOCAPINAR

 

Çok Okunan Haber

KARA KUTU

“ Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz “ Ziya Paşa   Kara Kutu; gazeteci Emin Pazarcı’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir