Anasayfa / Siyaset Haberleri / Paketi Al Tokatı Vur

Paketi Al Tokatı Vur

Bahçeli: Paketi alın tokadı vurun
MHP lideri Bahçeli’den ilginç yardım yorumu..

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Bahçeli, seçim öncesinde kömür yağ gibi paketlerle devletin imkanlarıyla yardım yapıldığını belirterek, “Bunları kullanın. Bu sizin helalinizdir. Ama bu paketi getirenlere şunu yapın. Paketi alın tokadı vurun” dedi.

‘OY AVCILIĞINDA SADAKA EKONOMİSİ..’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Afyonkarahisar’da halka hitap etti. Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesindeki Cumhuriyet meydanında seçim otobüsünün üzerinde konuşan Bahçeli, bugünkü iktidarın uygulamış olduğu ekonomik politikanın iflas ettiğini söyledi. Bahçeli, “Peki bu ekonomik politikadan yararlanan olmamış mıdır? Bol miktarda yararlanan var. Bugünkü ekonomik politika gelir dağılımının paylaşılmasında rant ekonomisini, oy avcılığında ise sadaka ekonomisini ortaya çıkarmıştır” dedi.

Bugün AK Parti yönetiminin ve yandaşlarının hanedanlarının varlıklarının üzerine varlık katıldığını savunan MHP Genel Başkanı Bahçeli, öbür tarafta yoksulluğun arttığını ama yoksulluğun siyaseten istismar edilerek insanların hür iradesinin sömürülmeye başlanıldığını ifade etti.

‘PAKETİ ALIN, TOKADI VURUN’

Bahçeli şöyle devam etti: “İşçi, memur, esnaf, çiftçi, kim olursanız olun, gelirinizden devlete bir ödemede bulunuyorsunuz. Devlet bu gelirle eğitim sağlık gibi ihtiyaçları karşılıyor. Ama sosyal devlet olmanın karşılığı olarak da devlet gelirlerinden bir bölümünü yoksulumuza kimsesizimize, öksüzümüze, yaşlımıza, elden ayaktan düşmüş çalışamaz hale gelmiş insanlarımıza veya emeklilerimize yardım etmek için yardım etme fonu kuruyor. İşte bu yardımlaşma fonunun birtakım ödemeleri valilik veya kaymakamlık aracı ile halk arasında Fak-Fun-Fon dediğimiz bir yol ile bunu gelir olarak dağıtıyor. Demek ki bunun kaynağı millet, gelirler de devletin geliri. Bu yardımları seçim döneminde kömür yağ gibi paketlerle devletin imkanlarıyla kimlere veriyorlar. Kendi babalarının kesesinden milletvekili maaşından bir kuruş size getiren yok. Evinizdeki harç için çocuğunuzun mutluluğu için bunları kullanın. Bu sizin helalinizdir. Ama bu paketi getirenlere şunu yapın. Paketi alın tokadı vurun. Tamamen insanımızın yoksulluğunu sömürmektir. Hem de devlet eli ile. Bu oyuna düşmemek lazım.”

‘BU İKTİDARA OY VERENLER YOKSUL, İKTİDARI YÖNETENLER VARLIK SAHİBİ’

AK Parti hükümetinin politikalarını eleştiren Bahçeli, şöyle konuştu: “Diyorlar ki, ‘Nasıl olsa bu devleti biz yönetiyoruz, öyleyse istediğimiz şekilde milleti aldatır kandırır oyunu alır orta doğuda sultan Türkiye’de padişah, okyanus ötesinde de teslimiyetçi politikalar uygularız.’ Buna bir dur demek lazım. Bunu dur dememin yolu 12 Haziran’dır. Bu iktidar tükenmiştir. Bu iktidar yıpranmıştır. Bu iktidar yorulmuştur. Bu iktidar geçimini devletin ve milletin sırtına yüklemiştir. Bu iktidara oy verenler yoksul, iktidarı yönetenler varlık sahibidir. Bir at arabası yokken, şimdi sıra sıra araba ve villa sahibi oldular. Bu iktidara dur demek lazımdır. Dur demeye nereden başlamak gerekir AK Parti’ye oy vermiş olan o aziz vatandaşlarım, 9 yıla girdik sizler palazlandınız, bizler yoksullandık. Bu iktidarı artık iktidardan uzaklaştırma vakti gelmiştir. Sizi iktidara getirenler olarak şimdi iktidardan götürüyorum diye halkla bütünleşip bugünkü iktidarı tepe taklak yere çarpmalıdır.”

‘SİZ GİDİN DE GERİSİ KOLAY’

“Bunlar iktidardan düştüğü gün gidecekleri yer sadece villalar olmayacak. Haksız kazançla elde ettikleri serveti yiyemeyecekler. Nereye

Çok Okunan Haber

Kenti Yeniden Yapılandırıyoruz

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilçeler de dahil olmak üzere kentin her köşesinde yol yapım, bakım, onarım, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir