Anasayfa / Siyaset Haberleri / Önder Sav Geri mi Dönüyor

Önder Sav Geri mi Dönüyor

CHP’de Tarık Şengül’ün istifasının ardından, bir grup parti delegesi Ankara İl Başkanlığı için olağanüstü il kongresi toplanmasını talep etti. Partililer kongre için topladıkları imzaları parti Genel Merkezi’ne teslim etti.

Öğle saatlerinde Genel Merkeze gelen partililer adına bir açıklama yapan Yenimahalle CHP eski İlçe Başkanı Kayhan Yüregir, 18 Ağustos’tan bu yana başlattıkları başvurularda 600 Ankara delegesinin 396’sının imzasını topladıklarını ifade etti.

Yüregir, ”Olağanüstü kurultay için yeterli imza toplanırsa kurultayın toplanacağını söyleyen Genel Merkez yöneticilerini şimdi olağanüstü il kongresinin toplanması konusunda parti içi demokrasiyi işletme duyarlılığına çağırıyoruz” diye konuştu.
”Asılsız ve sudan gerekçelerle görevden alındıklarını, istifalarla görevlerinden düşürüldüklerini” ileri süren Yüregir, şunları söyledi:

”Ankara ilini, CHP’ye yakışmayan söz ve eylemlerde bulunmayacak yöneticiler yönetmelidir. Bunun için örgütün söz ve karar sahibi olması gerekir. Ankara atama yönetimlerle daha fazla idare edilmemelidir. Kongre ile yeni yönetim belirlenmelidir. Ankara İl Başkanı ve Yönetim Kurulu istifalarla düşmüştür. Genel Merkez daha önce yaptığı yanlışlığı tekrarlamamalı, örgütün sesine kulak vermelidir.”

Yüregir, Yenimahalle İlçe Başkanlığı için de olağanüstü kongre toplanması gerektiğini bunun için de yeterli sayıda imza topladıklarını bildirdi.

Açıklamaların ardından delegeler topladıkları imzaları Genel Merkez yöneticilerine teslim ettiler.

Bilindiği gibi Ankara İl yönetimi Önder Sav’cı olarak biliniyordu.
Görevden alındıktan sonra boş durmadılar ve şimdi olağanüstü İl kurultayı talep ediyorlar.

Kurultay yapılırsa görevden alınan ekip, yeniden iş başına gelebilir.
Yani Kılıçdaroğlu’nın kapıdan kovdukları bu sefer pencereden girecekler

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Yeni İhraç Furyası: Bir Gün Herkes KHK’lı Olur Demiştik

Yeni İhraç Furyası: Bir Gün Herkes KHK’lı Olur Demiştik   KHK’lar ile ihraçlar ilk başladığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.