Anasayfa / Siyaset Haberleri / Öncü Gençlikten Erdoğan’ı Kızdıracak Pankart

Öncü Gençlikten Erdoğan’ı Kızdıracak Pankart

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Beyoğlu’nda düzenlenen 5. Sahaf Festivaline katıldığı sırada, kendilerine ‘Öncü Gençlik’ adı veren bir grup tarafından protesto edildi. Protesto sırasında vatandaşlarla grup arasında sık sık tartışma yaşandı.

SAHAF FESTİVALİNE KATILDI

Beyoğlu Tepebaşı TRT binası yanında bu yıl beşincisi düzenlenen Sahaf Festivali’ne, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da katıldı. Davutoğlu sahafçıları gezerek kitapları incelediği sırada, Öncü Gençlik adlı grup tarafından protesto edildi. Korumaların araya girmesiyle eylemciler Davutoğlu’na yaklaştırılmazken gruptaki bir kişi, ‘Buradan gidin basımı yapılmamış kitapları toplatan sizi burada istemiyoruz. Silivri zindanlarında çürüttüğünüz yazarları biliyoruz. Ne yapmak istediğinizi biliyoruz ve sizi burada istemiyoruz’ diye bağırdı. Eylemcilerin bir bölümü de fuar alanının karşısındaki bir binanın pencere ve balkonlarına çıkarak protestoya katıldı

{2}
(Aynı Grubun daha önce açtığı bir pankart örneği)

EYLEMCİLERE HALKTAN TEPKİ

Eylemcilerle vatandaşlar arasında sık sık tartışma yaşandı. Bir kadın, eylemcilere buradan gitmelerini söyleyerek , ‘Siz sevmiyorsunuz ama biz seviyoruz. Sizin buradan gitmenizi istiyoruz’ diye bağırdı. Eylem sırasında Davutoğlu’nun korumaları herhangi bir müdahalede bulunmadı. Davutoğlu ise protestolara aldırış etmeden kitapları inceledi çevresindekilerle sohbet etti.

Protestolar arasında fuarı gezen Davutoğlu festivalden ayrıldı.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Yeni İhraç Furyası: Bir Gün Herkes KHK’lı Olur Demiştik

Yeni İhraç Furyası: Bir Gün Herkes KHK’lı Olur Demiştik   KHK’lar ile ihraçlar ilk başladığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.