Öldürmedim Öldürttüler

Öldürmedim Öldürttüler

Çok sayıda faili meçhul olaya karıştığını anlatan eski Özel?Harekatçı Ayhan?Çarkın, “Vatan için yaptığımı düşünüyordum, yanılmışım. Asıl ölen benim. Öldürmedim, öldürttüler” dedi.

Emİrle faili meçhul cinayet işlediklerini, savcıya emri veren kişiler ve cinayetler hakkında bilgi vereceğini açıklayan eski Özel Harekatçı Ayhan Çarkın, STAR’a Türkiye’nin faili meçhullerle dolu karanlık dönemlerine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. “Öldürülen aslında benim. Sorumlu olduğum olaylarda ölen insanların yakınlarıyla göz göze gelmek istiyorum. Öldürmedim ben, öldürttüler” diyen Çarkın, girdiği her çatışmanın ardından Çatladıkapı’da bir fidan diktiğini, oradaki fgidan sayısının 400 olduğunu söyledi.

Susurluk hükümlüsü Ayhan Çarkın, üç saate yakın süren görüşmemizde çarpıcı bilgilerin yanı sıra çok sayıda isim telaffuz etti, olay anlattı. İddia düzeyindeki bu açıklamalarla kimseyi zan altında bırakmamak için bazı isim ve olaylara yer vermedik. İşte Çarkın’ın çarpıcı açıklamaları:

Sanki sadece Topal öldürüldü?

 Öldürülen aslında benim. Sorumlu olduğum olaylarda ölen insanların yakınlarıyla göz göze gelmek istiyorum. Öldürmedim ben, öldürttüler. Alıp başlarına götüreceğim. İşkencede öldürülüp gömülenler var. Sorumlu olduğum olaylarda insanlarla karşılaşmak zorundayım. ‘Affedin’ demeyeceğim. ‘Oldu ama neden oldu’ diye anlatacağım. Katil ayrı, olayın neden olduğu ayrı. Nedenini açıklayacağım. O ölümleri madalya gibi göğsümde taşıdım. Namus abidesi gibi gezmedim. Ömer Lütfi Topal olayını en son sormalı bana adalet. Bu kamuoyu sanki hiç kimse ölmemiş de sadece Topal ölmüş gibi davrandı. Her şey bitmiş sanki bir tek Topal var.

5 polisi öldürteceklerdi

 Bir gün bana üç kişinin fotoğrafını gösterdiler. “Ayhan bunlar DEV-SOL’cu. Seni öldürecekler” dediler. Yıl 2005-2006’ydı. Üç-beş gün sonra resimde gördüklerim Çatladıkapı’ya geldi. Beni öldürmeye geldiklerini düşündüm. Tam elimi belime attım “Yapma Ayhan biz polisiz” dediler. Bana tuzak kuruldu. Bana 5 polisi öldürteceklerdi, beni polis katili yapacaklardı.

Ekip otolarını kim taradı?

 Bizim dönemimizde siyasi şubede çalışanların hepsi derhal tutuklanmalı ve mal varlıklarına el konulmalı. Panzer Şakir, Sarı Celal denilen ve örgüt masalarından sorumlu olanlar vardı. Ellerinde viski şişesiyle şubede dolanırlardı. Onların hepsinin sorgulanması lazım. Ben içinde olduklarımı anlatacağım. DEV- SOL masasından sorumlu olanlar da gelecek. İstanbul’da örgüt elemanından daha fazla polis öldü. Neden diye sorulsun. Ekip otolarını kim taramış araştırılsın.  MİT’çilerin alınması lazım. 1989-93 arası görev yapan İstanbul’daki MİT’çiler, Marmara Bölge Sorumlusu ve örgütlerden sorumlu olan MİT’çiler alınmalı, sorgulanmalı.

 Canımı almadan adaleti göreyim. Bunu temizlemem lazım. Bilip de söylememek, görüp de anlatmamak kötülüklerin en büyüğü. Gidenlerin de sesiyim aynı zamanda. Yaşadığım süreç beni bu hale getirdi. Herkes emekli oldu, paralarını aldı, çekildi. Ben paranın da peşinde değilim. Ama bu vurdumduymazlıklar, hiçbir şey olmamış gibi davranmalar olmuyor. Ben herşeyi göze aldım. Ne olacaksa olsun. Artık yeter. Artık hiçbir şeyden korkmuyorum. Dediklerime yalan desinler de görelim. Ispatlayacağım. Başında durarak göstereceğim. Konuştuğumda çok zarar göreceğim. Hiçkimseyle hesabım yok. En ağır ceza verilecekse bana verilecek.

Kulak koleksiyonu yapan var

 Adli Tıp raporlarını açsınlar. Benim girdiğim çatışmalarda adama iki mermi isabet etmiştir. Bu adama 70 mermi nereden isabet etti? Ölüye işenir mi, tekme atılır mı? Şu anda emekli olan ve evlerinde kulak koleksiyonu bulunanlar var.

Devleti sevdim, kullanıldım

 Devletimi seviyordum, devletim için mücadele ettim. Ancak kullanıldım. Devlet gerçekte yokmuş. Birileri adını devlet koymuşlar, gerisi yalan. Kendi kurdukları kan devleti, kan koridoru. Köşebaşlarını, makamlarını işgal etmişler. Biz devleti korumak için bunları yaptık. Yanlış olduğu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-08-16 16:12:32
2022-08-16 16:09:05
2022-07-26 12:17:13