Anasayfa / Siyaset Haberleri / MHP’nin Aday Belirleme Kriteri

MHP’nin Aday Belirleme Kriteri

Milliyetçi Hareket Partisi aday belirleme kriterlerini açıkladı..

Partiler aday listelerini en geç 11 Nisan saat 5’de YSK’ye ermek zorunda.

TEŞKİLAT GÖRÜŞÜ

MHP adaylarının belirleme kriterlerini açıkladı.. Buna göre önce teşkilatların adaylar hakkındaki görüşleri yazılı olarak alınacak..

Aynı anda Kauoyunda adaylarla ilgili anket yapılmacak.

Yine aynı anda SMS yoluyla üyelerin mevcut adaylar hakkında görüşleri sorulacak..

ANKET YAPILIYOR

Mhp Mersin İl başkanı Mahmut Tat ufukturu.net’e MHP’nin aday belirleme kriterleri ile ilgili bilgiler verdi.

Tat şunları söyledi:” Genel merkezimiz, aynı anda üç ayrı yöntemle adaylarımızın belirleneceğini açıkladı. Buna göre, teşkilatlarımızın adaylar hakkında görüş ve önerileri alınacak.. Aynı anda kamuoyu anketleri yapılacak. Şu anda anketler yapılıyor. Bu arada Parti üyelerimizin adaylar hakkında görüşleri de SMS yoluyla alınacak..

Böylece MHP olarak hem Teşkilatlar hem halk hem de parti üyelerimizin adaylar hakkında görüşleri alındıktan sonra, listemiz yapılacak” dedi.

MERSİN’DE NASIL OLACAK?

Mahmut Tat “ufukturu.net’in Mersin’de sıralama nasıl olacak sorusuna “Bunu genel merkez bilir” diyerek cevap verdi.

Ufukturu.net’in ısrarlı soruları üzerine“İsim veremem. Çünkü ben de bilmiyorum. Ancak, size ilk beş için şablon verebelirim” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:”Birinci sıraya genel merkez kontenjanı. İkinci sıra Tarsus, üçüncü sıra Mersin merkez, dördüncü sıra Erdemli, beşinci sıraya da eski İçel’den birisi olabilir..Buraya kimlerin olacağını bende bilmiyorum” dedi.

MEHMET ŞANDIR OLACAK MI?

Ufukturu.net’in Genel Merkez kontenjanınınMehmet Şandır olup olmayacağı yönündeki soruya Mahmut Tat “ İnanın ben bilmiyorum.. Şandır’da olabilir başka birisi de” dedi.. Ufukturu.net’in MHP kulislerinden elde ettiği bilgilere göre, kontenjan adayı olarak Mehmet Şandır ismi üzerinde büyük bir mutakabat oluşmuş gibi..

TARSUS ADAYI KİM OLACAK?

Mersin için MHP’den toplam kişi adaylık başvurusu yaptı.. Bunların 9 tanesi Tarsus’tan.. Gelen bilgilere göre Taciser Onuk, Bilal Duman ve mevcut Milletvekili Akif Akkuş arasında bir tercih yapılabileceği konuşuluyor..

Eski İçel’de durumun biraz daha karışık olduğu gelen haberler arasında.. Sadece Mut’tan 8 kişinin başvurduğu ve bu arada Bozyazı-Amanur hattından da 6 isimi bulunuyor..Öte yandan Silifke Gülnar adayları da eklendiğinde MHP’nin bu bölgeden aday belirlemesi hayli zor olacağa benziyor..

SMS YOLUYLA ÜYE GÖRÜŞÜ

MHP Mersin İl başkanı Mahmut Tat, “Genel merkezimiz üyelerimizin görüşüne de başvuracak.Onun için SMS yöntemi kullanılacak. Mersin’de kesinleşmi

Çok Okunan Haber

Kenti Yeniden Yapılandırıyoruz

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilçeler de dahil olmak üzere kentin her köşesinde yol yapım, bakım, onarım, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir