MHP’de İnternet Demokrasisi

MHP’de İnternet Demokrasisi

MHP, adaylarını sanal yoklamayla belirliyor. Bu yöntemde parti üyeleri kendilerine verilen özel şifre ile sisteme girip aday adayları ile ilgili görüş bildiriyor. İlk gün 23 bin partili sisteme giriş yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, aday adayları arasında listelere koyacağı isimleri sanal yoklamanın ardından kesinleştirecek. Türkiye’de ilk kez uygulanan bu yöntem için ‘www.mhpbilgi.com’ internet sitesi açıldı. Parti üyeleri, Genel Merkez’in verdiği şifreyle sisteme girip önce illerindeki aday adaylarıyla ilgili ‘olumlu’, ‘olumsuz’ veya ‘fikrim yok’ diye görüş bildiriyor.

İkinci olarak da ildeki aday adaylarını sıralaması isteniyor. Genel Merkez böylece, aday adaylarının baskısı olmadan üyelerin gerçek fikrini öğrenmeyi hedefliyor. Bu sistemle elde edilecek bilgiler aday adaylarıyla ilgili listeler hazırlanırken kullanılacak. Sanal oylamanın başladığı ilk gün 23 bin partilinin giriş yaptığını açıklayan Bahçeli, bu sistemi partili iki bilgisayar mühendisinin kurduğunu ve Türkiye’de ilk kez MHP tarafından uygulandığını söyledi. Bahçeli, ‘Teknolojinin imkanlarını kullanarak, internette bir temayül yoklaması yapıyoruz. Sandık kurulması yöntemine göre hem pratik hem de ekonomik. Sistemin yazılımı gizli, kimseye açıklamıyoruz’ dedi.

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM