Anasayfa / Siyaset Haberleri / MHP’DE KASET TASFİYESİ

MHP’DE KASET TASFİYESİ

Kadınlarla uygunsuz görüntüleri internet sitelerine düşen Didinmez ve Barutçu’nun istifalarını sözlü olarak Bahçeli’ye sunduğu öğrenildi.

İstanbul adayları tanıtım toplantısında internet sitelerine düşen Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez ve eski İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu’ya ait olduğu öne sürülen uygunsuz görüntülere sert tepki gösterdi. Bahçeli, iki isme ‘istifa’ mesajı verdi: “Özel hayatın sınırları içerisinde yer alsa da değerlerimizle, ülkülerimizle bağdaşmayan tavır ve hareketleri tasvip etmemiz imkansızdır. Ahlakî zaafları bulunanlar, nefislerine teslim olanlar akıllarını başlarına almalıdır. Aramızda yer bulamayacaklarını kesinlikle bilmelidirler. Ülkücülüğün değerleriyle ve kabulleriyle bağdaşmayan kim varsa yanımızda asla duramayacaktır. Ahlaktan, erdemden, edep ve terbiyeden zerre kadar taviz vermeden Allah’ın izniyle yolumuza devam edeceğiz. Aksi davranışları gösterenleri ayıklayacağız.”

MHP lideri, son dönemde partisinin üzerinde oyunlar oynandığını belirtirken okyanus ötesinden kumanda edilen internet sitelerinin fitne ve nifak tohumları saçtığını iddia etti. Avrupa ülkelerini adres gösterip ABD üzerinden yayın yapan ve Milliyetçi Hareket’i karıştırmaya çalışan sitelerle AK Parti arasında ilişki ve irtibat olduğunu ileri sürdü. Ardından Başbakan’a şu soruları yöneltti: “Buradan Başbakan Erdoğan’a sormak istiyorum. İbrahim Faruk Bayındır kimdir? Bu şahıs Küçükçekmece Belediyesi’nde AKP meclis üyeliği yapmış mıdır? Arkasından istifa ederek İstanbul 3. Bölge’den milletvekili adaylığına müracaat etmiş midir? Bu kişinin partimizi töhmet altına alan ve yayınlara ev sahipliği yapan kirli internet siteleriyle ne tür bağlantısı vardır? ‘Ülkücü gazete’ isimli fitne yuvasının internet üzerinden yaptığı alçak yayınları bu şahıs ve yüzleri karanlıkta kalan ortakları mı gerçekleştirmektedir? Başbakan bunları açıkla. Şerefiniz ve siyasî namusunuz biraz varsa bunlara karşılık ver. Bize yönelik oyunları tezgâhlayanları ortaya çıkar. Aksi takdirde gökkubbeyi başına yıkmaya kararlıyız. “

DİDİNMEZ VE BARUTÇU, İSTİFALARINI BAHÇELİ’YE SUNDU


Öte yandan, MHP’yi sarsan ikinci kaset skandalının ardından istifalar da geldi. Kadınlarla uygunsuz görüntüleri internet sitelerine düşen Didinmez ve Barutçu’nun istifalarını sözlü olarak Bahçeli’ye sunduğu öğrenildi. Bahçeli’nin istifalarla ilgili olarak bugün yazılı bir açıklama yapması bekleniyor. Bahçeli’nin ayrıca akşam saatlerinde başkanlık divanını toplayarak kasetler karşısında takınacakları tavrı masaya yatıracağı iddia edildi.

Çok Okunan Haber

Tarsus CHP’den 128 MİLYAN DOLAR NEREDE UÇURTMASI

Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 9 ihale, 3 temel atma töreni yapılan, 7 Bakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir