Anasayfa / Siyaset Haberleri / Kılıçdaroğlu’nun Mit ve PKK Açıklaması

Kılıçdaroğlu’nun Mit ve PKK Açıklaması

Türkiye’nin kevgire döndüğünü iddia eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Herkes dinleniyor. Gizlilik kavramı sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için var. Türkiye kevgire dönmüş bir ülke konumunda. Türkiye’nin güvenliği yara aldı.’ değerlendirmesinde bulundu.

Bazı bakanların K.Irak’a kara harekatı açıklamalarını da yorumlayan CHP lideri, ‘Davulla zurnayla kara harekatı mı olur? ‘ dedi.

İşte o açıklamalar

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satır başları:

Herkes dinleniyor. Gizlilik kavramı sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için var. Türkiye kevgire dönmüş bir ülke konumunda. Türkiye’nin güvenliği yara aldı.

Daha önce parlamentoda bu konuyu gündeme getirdiğimizde Habur’da hukukun ihlal edildiğini söyledik. Demek ki bizim sözlerimiz orada da ifade edilmiş. Herhalde sayın Başbakan bir açıklama yapar biz de öğreniriz.

DAVULLA ZURNAYLA KARA HAREKATI MI OLUR

Kara harekatı konusunda hükümet sözcüsü bakan çıkıyor kara harekatını düşünmüyoruz diyor. Üzerinden bir kaç saat geçmiyor başka bir bakan çıkıyor kara harekatı gündemimizde diyor. Davulla zurnayla kara harekatı mı yapılır?

Ortaya çıkan bir gerçek var. Görüşmelerin doğrudan Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle gerçekleştiği anlaşılıyor. Kapalı kapılar ardında kullanılan dille, halkın önünde kullanılan dil arasında 180 derece fark var.

MERAK EDİYORUM KİM ŞEREFSİZ

Biz bunu dile getirdiğimizde Sayın Erdoğan “Bunu söyleyenler ispat etmezse şerefsizdirler” demiştir. Şimdi merak ediyorum kim şerefsiz? O dil bir ülkenin başbakanına yakışıyor mu? Ortaya çıkan tablonun altındaki ezikliği nasıl giderecek.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı ÖZKAN dan ARBELLA ya ziyaret

Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı ÖZKAN beraberindeki heyet ile birlikte ARBELLA fabrikasını ziyaret etti. Hacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.