Kılıçdaroğlu’ndan Temel fıkrası

Kılıçdaroğlu’ndan Temel fıkrası


Kemal Kılıçdaroğlu’ndan, Başbakan Erdoğan’a fıkralı gönderme..

Cumhuriyet gazetesinde Türey Köse, Ayşe Sayın ve Erdem Gül imzalı Parlamento Kulisi köşesinden yer alan Kılıçdaroğlu’nun o açıklamaları..

2 YERE BADANALI BOYA YAPILIYOR, BEYEFENDİ TESİS AÇIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Mardin izlenimlerini anlatırken “’78 tesis açtım’ diyorsunuz, 78 kişinin istihdamı bile yok orada. Hangi tesisler bunlar? Okulun bacası aktarılmış, çatısı aktarılmış, 2 tane yere badana boya yapılmış, beyefendi tesis açıyor” diye Başbakan Tayyip Erdoğan’a çattı. Kılıçdaroğlu, sözlerini bir “Temel” fıkrasıyla sürdürdü:
BAKMADILAR AMA..

“Temel yaralanmış, cam silerken elini kesmiş, demiş ki bir aile hekimine gideyim. Kapıyı açmış içeri girmiş, önüne iki kapı çıkmış, birisinde ‘hastalıklar’ yazıyor, diğerinde de ‘yaralanmalar’. ‘Yaralanmalar’ kapısını açmış girmiş içeriye, bakmış orada da iki kapı, üzerinde ‘kanamalı’, ‘kanamasız’. Demiş ben kanamalıya gideyim, parmağımda yara var diye. Kanamalı kapıyı açmış içeriye girmiş, yine önüne iki kapı çıkmış, ‘hayati önemi olan’ ‘hayati önemi olmayan’. ‘Hayati önemi olmayan’ kapıyı açmış, kendisini sokakta bulmuş. Akşam Temel eve gelmiş Fadime sormuş: ‘Nasıl, iyi baktılar mı?’ ‘Vallahi hiç bakmadılar ama organizasyon müthişti’ demiş.

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM