Anasayfa / Siyaset Haberleri / Kılıçdaroğlu’ndan esnafa sitem

Kılıçdaroğlu’ndan esnafa sitem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnafın sorunlarını her yerde savunduklarını ancak esnafın kendilerini yeterince savunmadığını öne sürdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnafın sorunlarını her yerde savunduklarını ancak esnafın kendilerini yeterince savunmadığını öne sürerek, “Sizi destekliyoruz, sizinle ilgili yapılan haksız düzenlemeleri protesto ediyoruz. Yeri geldiğinde sizin için meclisin genel kurulunu terk ettik. Sonuçta biz sizi savunduk, siz başka yeri savundunuz. Bizi savunmanızı istiyoruz” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken’i TESK Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Esnafla her zaman beraber olmak ve onların sorunları ile yakından ilgilenmenin kendisinin özel bir ilgi alanı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Bu ilginin alanın içinde olması bürokrasinin içindeyken bürokrat olarak ama siyasetçiyken de esnaf ve sanatkarlara duyduğumuz ilginin gereği, bu alanın siyaset için değil, Türkiye toplumu için ne kadar önemli bir alan olduğunu bilmemden kaynaklanır. Sizler sabahın erken

saatinde dükkanınızı açarsınız. Kendiniz siftah ettikten sonra hemen komşunuzun da siftah etmesi için uğraşırsınız. Ahi Evran kültüründen geliyorsunuz. Devlete yük olmazsınız, zamanında da verginizi ödersiniz. Bu kadar sağlıklı yürüyen bir süreci yok etmek doğru değildir. Eğer binlerce esnaf dükkanını kapatıyorsa, bilin ki o ülkede bir sorun vardır demektir” diye konuştu.

Büyük alışveriş merkezlerine karşı olmadığının altını çizen Kılıçdaroğlu, bu merkezler Batı’da nasıl çalıştırılıyorsa, Türkiye’de de o şekilde çalıştırılması gerektiğini söyledi. Alışveriş merkezleri ile ilgili yasanın çıkmasını istediklerini ancak yasanın iki dönemdir parlamentoya gelmediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Ama size bir sitemim de olacak kusura bakmayın. Madem birbirimizi seviyoruz, birbirimizle oturup konuşacağız, ben sitemlerimi de yapacağım. Sizi destekliyoruz, sizinle ilgili yapılan haksız

düzenlemeleri protesto ediyoruz. Yeri geldiğinde sizin için meclisin genel kurulunu terk ettik, ‘yapamazsınız bunu’ diye. Sonuçta biz sizi savunduk, siz başka yeri savundunuz. Bizi savunmanızı istiyoruz. Sizin yanınızdaysak, sizi savunuyorsak, sizin çıkarlarınızı savunuyorsak, o zaman sizin desteğinize ihtiyacımız var” dedi. Partisinin “Aile Sigortası” vaadini anlatan Kılıçdaroğlu, bundan esnafın da faydalanacağını, esnafın veresiye defterinin olmayacağını savundu.

TESK Başkanı Palandöken ise, Kılıçdaroğlu’nun her zaman yanlarında olduğu belirterek, “Hem Maliye Bakanlığındaki görevi itibarıyla hem SSK Genel Müdürlüğü dönemi, hem de CHP Genel Başkan olduğu dönemde hep beraber olduk. İlleri ziyaret ettiği zaman ilk olarak esnaf odalarını ziyaret eder. Esnafın ne şekilde olduğunu ve hangi sıkıntıları yaşadığını ezbere bilir. Siyasi partilerinin grup toplantılarında konfederasyonumuzun adını söyleyerek esnafın sıkıntılarını kürsüden söylemiştir” dedi.

TESK Başkanı Palandöken, daha sonra Kılıçdaroğlu ile yıllar önce çekilmiş bir fotoğrafı kendisine hediye etti.

İHA

{2}

Çok Okunan Haber

EZBERLER,KLİŞELER, PARADİGMALAR DEĞİŞİYOR!

Mirza Turgut yazdı Siyasetçi, sivil toplum ve meslek örgütleri yöneticilerinin tamamının zihin haritaları, soğuk savaşın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir