Anasayfa / Siyaset Haberleri / Kılıçdaroğlu Barak Kadar Olamadı

Kılıçdaroğlu Barak Kadar Olamadı

AK Partili Hüseyin Çelik, Deniz Feneri’nin AK Parti ile uzaktan yakından alakası olmadığını savunarak, “İddia edenler iddialarını ispatla yükümlüdür” dedi. İsrail ile yaşanan sorunlarla ilgili de konuşan Çelik, “Bizim mücadelemiz İsrail hükümetiyledir. İsrail halkıyla bir derdimiz yok” diye konuştu.

DARBENİN ADI DAHİ GEÇMESİN

Darbenin lideri Kenan Evren Paşa ‘Biz darbenin olgunlaşması için 1 sene bekledik’ dedi. 1 sene boyunca gençler birbirini öldürdü. Türkiye’yi bir darbe noktasına geldi. Darbeden sonra binlerce insan yargılandı, işkenceler oldu, idamlar oldu. Ve büyük bir travma yaşandı.

Temenni ederim ki darbe Türkiye’nin gündeminden bütünüyle çıkmış olsun. Darbenin adı dahi geçmesin. Çünkü darbe tipik bir geri kalmışlık göstergesidir. Darbe bir 3. dünya ülkesi uygulamasıdır. 12 Eylül’de bize “darbe” dediler. 12 Eylül referandumunda ise halkımız “bu anayasa bize dar be” dedi.

GÜRSEL TEKİN’İN ŞİZOFRENİK HAYALLERİ VAR

CHP’li sözcüler, başta Genel başkan Kılıçdaroğlu olmak üzere yaptıkları toplantılarda gerçekle ilgisi olmayan açıklamalarda bulunuyorlar. En son Gürsel Tekin bir açıklama yapmıştır. Hiçbir zaman Sayın Başbakan’ın İHH Başkanı’nın İran’ın adamı olduğu yönünde bir beyanı olmamıştır. Bunu iddia etmek için insanın şizofrenik hayallerinin olması gerekir.

DENİZ FENERİ İLE ALAKAMIZ YOK

Deniz Feneri’nin AK Parti ile uzaktan yakından alakası yoktur. İddia edenler iddialarını ispatla yükümlüdür. Bunu Ak Parti ile ilişkilendirmek gerçek ile vicdan ile ifade dilemez. 9 yıldır AK Parti ile ellerinde en ufak bir suistimal varsa delilleri ortaya koysunlar. Biz bugüne kadar ak olan alnımıza kara çalmasına leke sürmedik. Bir vakıf hayırlı işler yapar biz destek oluruz. Ama yanlış yaparsa da bu yanlışını savunmak zorunda değiliz.

İSRAİL HALKIYLA BİR DERDİMİZ YOK

Sayın Başbakan’ın ABD’de bir Musevi, STK’sından aldığı ödülü geri verip vermeyeceğini soruyorlar. Bizim mücadelemiz İsrail hükümetiyledir. İsrail halkıyla bir derdimiz yok. Türkiye’deki ve dünyadaki Musevilerle de bizim bir mücadelemiz yok.

EHUD BARAK KADAR DOĞRU KONUŞABİLSEYDİ

Maalesef CHP ve MHP’li yöneticilerin sözleri anti-semitik söylemlerdir. Irkçılara mahsus olan toptan mahkum eden anlayışı bir tarafa bıraksınlar. Bu tür söylemler karşılıklı nefret doğurur. İsrail politikamızı eleştirenler Ehud Barak kadar doğru konuşabilseydi daha mutlu olacaktık.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Ben o paraların tamamını söke söke alacağım, siz meraklanmayın…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum’da yaptığı grup toplantısında; “Beşli çetelerin bir köprüsüne kaç lira …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.