Anasayfa / Siyaset Haberleri / Gürsel Tekin okey masasında

Gürsel Tekin okey masasında

Gürsel Tekin, seçim çalışmalarına Sakarya’nın ilçelerinde devam ederken, ziyaret ettiği bir kahvehanede okey oynadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Sakarya’da Söğütlü, Ferizli, Kocaali, Kaynarca ve Karasu ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Gençliğinde kahvehanede çalışan ve kendisi de siyasete atılmadan önce kafeterya işleten Gürsel Tekin, ziyaret ettiği bir kahvehanede okey oynadı.

İlçelerdeki esnafı ziyaret eden Tekin, Söğütlü ilçesinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

‘KILIÇDAROĞLU’NA SİLAHLA BİLE YALAN SÖYLETEMEZSİNİZ’

Tekin, Başbakan Erdoğan’ın ‘Yalan Rüzgarı dizisi yeniden çevrilse Kemal Kılıçdaroğlu başrol oynar’ sözlerine ilişkin olarak, Kılıçdaroğlu’nu yıllardır tanıdığını belirterek, ”CHP Genel Başkanı ve benim liderim olduğu için söylemiyorum. Sayın Kılıçdaroğlu’na silahla yalan söyletemezsiniz ama Sayın Başbakanın yalanını zamanınız varsa sayayım. Nereden başladı biliyor musunuz Sayın Başbakan’ın yalanları? 2001 yılından itibaren başladı. Sayın Başbakan demedi mi, ‘Ofer ile görüştün’ dediler, bu çıktı, ‘kim çıkarıyor bunu’ dedi. 24 saat geçmedi Ofer ile görüştüğü ortaya çıktı” dedi.

{3}
 
‘BAŞBAKAN SABAH DOĞRU SÖYLER AKŞAM KENDİSİ YALANLAR’

Başbakan Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na ‘yalancı’ demesini toplumun vicdanına bıraktığını ifade eden Tekin, şöyle konuştu: ”Sayın Başbakan sabah doğru söyler, akşam kendisini yalanlar. Sayın Başbakan’ın tutumu bu, bundan dolayı da zaten kimse Sayın Başbakan’a soru soramaz, soramıyor da. Mesela benim Sayın Başbakan’a sormam gereken birkaç tane soru var. Sayın Başbakan siz İstanbul’da, ‘NATO’nun ne işi var orada diye’ demediniz mi? Üstünden kaç gün geçti? Kim seni zorladı? 24 saat sonra tükürdüğünü yaladın. NATO’ya ortak oldun ve Türk askerini de gönderdin oraya? Şimdi milyonlarca Müslümanın kanı yerlerde. Kimdir bunun sorumlusu? Sayın Başbakan. Irak’ta öldürülen 1,5 milyon Müslüman, onlarca cami yerle bir oldu. Bunun sorumlusu kim? Nereden kalktı o uçaklar? Hepsi İncirlik’ten kalktı.”

‘SAKARYA’DA ÜÇÜMÜZ GARANTİ DÖRDÜNCÜYÜ ZORLAYACAĞIZ’

CHP’nin 33 yıldır Sakarya’dan milletvekili çıkaramamasıyla ilgili bir soru üzerine Tekin, ”Sadece Sakarya değil, Türkiye’nin dört bir yanında milletimiz uyanmış. İktidarın masallarını dinlemekten bıktı. 9 yıllık iktidar kan, gözyaşı ve yalandan öte hiçbir şey yapmış değildir. Sakaryalı yurttaşlarımızda önümüzdeki süreçte benim gördüğüm manzara, üçümüz garanti, inşallah dördü zorlayacağız. Bu, ciddi bir ihtiyaçtır. Sakarya için bir ihtiyaçtır, Sakarya önemli bir kent. Sakarya’nın da, Türkiye’nin de kaderini değiştirmek istiyoruz” diye konuştu.

‘YGS’DE YAPILAN SAVUŞTURMA’

YGS’deki şifre iddialarıyla ilgili soru üzerine Tekin, YGS’nin sorumlusunun ÖSYM Başkanı Ali Demir olmadığını, hükümetin sorumlu olduğunu öne sürdü. Hukukla işleyen bir devlette soruşturma yapılacağı zaman adı geçen yetkililerin görevden alınmaları gerektiğini kaydeden Tekin, ”Soruşturmanın selameti açısından o yetkililer görevden alınır, soruşturma sonucu biter, doğru, yanlış ne ise karar verilir. Böyle bir şey yok. Soruşturma yapılmadı, yapılan savuşturma. Soruşturma olmuş olsaydı… Soruşturmanın sonucu belli olmadan karar verildi. Demek ki soruşturma filan yok, tamamen bir savuşturma” ifadesini kullandı.

‘SINAVIN SORUMLUSU ALİ DEMİR DEĞİL..’

Tekin, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın Demir’e kefil olduğunu belirterek, ”Bu padişahlık sisteminde olur, kefalet sistemi. ‘Biz kefiliz’. Sen kimsin, kefilsin? Devletin kurumlarının durduğu yerde senin kefaletin olur mu? Anadolu’da kefaletin önemli bir şeyi vardır. Eğer bir sorumlul

Çok Okunan Haber

Tarsus CHP’den 128 MİLYAN DOLAR NEREDE UÇURTMASI

Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 9 ihale, 3 temel atma töreni yapılan, 7 Bakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir