Anasayfa / Siyaset Haberleri / FENER ÇOK RAHATSIZ

FENER ÇOK RAHATSIZ

Fenerbahçe Kulübünden Sert Açıklama Fenerbahçe Kulübü, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesine büyük tepki gösterdi. Kulübün internet sitesinden TFF ve UEFA’ya çok sert ifadelerle adeta meydan okundu.


 Kulübün internet sitesinden, ”Türk futbolunu ateşe attılar” başlığıyla yapılan açıklamada, ”Hukuk tanımaz yaklaşımların sorumluluğu bu kararları alan ve aldırtanların omuzlarındadır” denildi.
Futbol Federasyonunun şike iddialarına yönelik soruşturmayla ilgili, UEFA’nın girişimi nedeniyle geri adım atmış olmasının kabul edilemeyeceği belirtilen açıklamada, ”TFF tarafından atılmış bu adım apaçık bir hukuk ihlalidir ve TFF’nin bizzat kendi kararını hiçe sayması anlamına gelmektedir. TFF’nin iddianamenin beklenilmesi ve savunma hakkının tanınması yönündeki kararı gerek iç hukukumuza gerekse Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi gibi uluslararası metinlerde yer alan genel hukuk normlara uygunken, TFF’nin bunun çiğnenmesine yol açan bu kararına karşı kulübümüz maddi manevi tüm yasal haklarını ulusal ve uluslararası tüm kurumlar nezdinde takipçisi olacağı” ifadeleri kullanıldı.
TFF’nin verdiği men kararıyla UEFA’nın hukuksuz yaklaşımına boyun eğdiği savunulan açıklamaya şöyle devam edildi:
”TFF bu kararıyla UEFA’nın hukuksuz yaklaşımına boyun eğmiş, Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu ve kendi yasal süreçlerini kendisinin yürütmeye muktedir konumda bulunduğunu söylemekten aciz kalmıştır. Hukuka dayanmayan bu adıma karşı gerek UEFA’ya gerekse TFF’ye karşı her türlü yasal haklarımızı kullanma yönündeki kanaatimizi Türk spor kamuoyu ile iş bu vesileyle paylaşmayı bir borç biliriz.”

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı ÖZKAN dan ARBELLA ya ziyaret

Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı ÖZKAN beraberindeki heyet ile birlikte ARBELLA fabrikasını ziyaret etti. Hacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.