Erdoğan: Kürt sorunu yoktur PKK sorunu vardır.

Erdoğan: Kürt sorunu yoktur PKK sorunu vardır.

“Ne kadar kötü niyetlerle donanımlı olduğunu hep bildiğimiz bir örgüttü ve yine böyle bir uygulamasını ortaya koymak suretiyle siyasi uzantılarıyla da ne kadar farklı bir süreci işlettiklerini de ortaya koydular. Ve 13 tane şehidimizin olması şüphesiz ki yüreklerimizi dağlamıştır. Ama şunu terör örgütü ve uzantdıları çok iyi bilmelidir ki bir defa hiçbir zaman çok açık net söylüyorum bu kötü niyetli davranışlar bizden hiçbir yerde iyi niyet beklemesinler.

Onlar da siyasi uzantıları da. Biz siyasi uzantılarına bütün iyi niyetlerimizle yaklaştık. Siyasi alanda mücadelelerini sürdürmeleri için her türlü zemini hazırladık. Onların yaptıkları bir dedikleri bir dediklerini tutmayan yaklaşımdır. AK Parti pazarlığa oturacak değildir. Bu yaptıkları da bizi pazarlık masasına çekecek değildir. Yapacakları tek şey vardır. Terör örgütü silahı bırakacaktır. Onlar silahı bırakmadığı sürece bu daha farklı olarak kendini gösterecektir. Bizler iktidar olarak milletçe bu yola çıktıktan sonra 780 metrekare üzerinde kesinlikle herhangi bir ameliyata ve operasyona müsade etmeyeceğiz.

Ne kadar kötü niyetlerle donanımlı olduğunu hep bildiğimiz bir örgüttü ve yine böyle bir uygulamasını ortaya koymak suretiyle siyasi uzantılarıyla da ne kadar farklı bir süreci işlettiklerini de ortaya koydular. Ve 13 tane şehidimizin olması şüphesiz ki yüreklerimizi dağlamıştır. Ama şunu terör örgütü ve uzantdıları çok iyi bilmelidir ki bir defa hiçbir zaman çok açık net söylüyorum bu kötü niyetli davranışlar bizden hiçbir yerde iyi niyet beklemesinler. Onlar da siyasi uzantıları da.

BDP’ye Sert Eleştiri

Biz siyasi uzantılarına bütün iyi niyetlerimizle yaklaştık. Siyasi alanda mücadelelerini sürdürmeleri için her türlü zemini hazırladık. Onların yaptıkları bir dedikleri bir dediklerini tutmayan yaklaşımdır. AK Parti pazarlığa oturacak değildir. Bu yaptıkları da bizi pazarlık masasına çekecek değildir. Yapacakları tek şey vardır. Terör örgütü silahı bırakacaktır. Onlar silahı bırakmadığı sürece bu daha farklı olarak kendini gösterecektir. Bizler iktidar olarak milletçe bu yola çıktıktan sonra 780 metrekare üzerinde kesinlikle herhangi bir ameliyata ve operasyona müsade etmeyeceğiz.

Ben dikkat ederseniz seçim öncesi birşey söyledim. Bu ülkede artık kürt sorunu yoktur, pkk sorunu vardır kürt kökenli vatandaşlarımın da sorunları vardır. Bu sorunların çözümü için en büyük katkıyı biz verdik ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Bu sorunu iktidar çözecektir biz de çözmeye devam edeceğiz. Türkiye’de bir çok etnik köken vardır. Bir defa bizim kırmızı çizgimiz vardır ve bu kırmızı çizgi de Tek millet, Tek vatan, Tek bayraktır.

Düşünün ki bir ordu savaşa girdi, bir ordu savaşa girdiği zaman bunun içerisinde bin tane burada kalkıpta biz moralsiziz onun için bunu kaybettik diyebilir misiniz? Hele hele TSK’nın 600 bini aşan bir ordusu var. Bu orduyu NATO’da en güçtlü olan ordu olarak savunuyoruz. Burada moral bozuldu derseniz terör örgütüne de malzeme verirsiniz. Şuanda Ana muhalefet partisinin de yaptığı budur. ihlassondakika Böyle bir atıfta bulunulur mu TSK’ya?

Bizim silahlı kuvvetlerimiz düne göre çok daha güçlüdür ve bunun bedelini daha ağır olarak ödetecektir ben buna inanıyorum. Bunlar önceden söylenerek yapılmaz gerekenler yapılacaktır. Bu onların kendi ç alıp kendi oynadıkları bir tezdir. Bu ülkede demokratik özerkliği olmayan kimse yoktur. Bu ülkenin en üst düzey yöneticileri arasında bunların yeri var mı var bu ülkenin parlamentosunda yerleri var mı var. Bunların hepsi benim kürt kardeşlerimi aldatmaktan başka birşey değildir.

Özerklik İlanına Tepki!

Şuanda niçin güneydoğu, doğu bu bölgelerde BDP AK Parti’nin tüm bürolarına karşı bombalarla taşlarla saldııda bulunmuş? Onun sebebi AK Parti’nin onların yalanlarını ortaya çıkardığı içi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM