Anasayfa / Siyaset Haberleri / Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu Fena Haşladı

Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu Fena Haşladı

Önce belediyelerindeki pislikleri temizle, sen yapmazsan bu ülkenin kurumları yapar

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti’ye yönelik sık sık yolsuzluk suçlamasında bulunan Kemal Kılıçdaroğlu’na CHP’deki ‘300 milyon dolarlık yolsuzluk tartışması’ üzerinden yüklendi.

Yenimahalle Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddiasının ardından CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül’ün istifasını hatırlatan Erdoğan, “İşte kendi içlerinde birbirlerine girmişler. Bir il başkanını atıyor, arkasından bakıyorsunuz ‘300 milyon dolarlık bir yolsuzluk ortaya çıktı’ diye istifa ediyor. İstifa ettikten sonra karışıyorlar birbirine.” ifadelerini kullandı. Ardından Kılıçdaroğlu’na şöyle seslendi: “Diyor ki; ‘Bizim partimiz temiz partidir, AK Parti gibi yolsuzluklara karışmış bir parti değildir’. Önce sen bir defa aynaya daha dikkatli bak. Senin daha temizleyecek çok şeyin var. Benim milletim sana iktidar diye bir şey vermez o ayrı mesele de belediyelerindeki pislikleri bir takip et, onları bir temizle. Bak neler dönüyor, hepsi ortada. Daha neler olacak, neler çıkacak ortaya bunları da göreceksin. Sen çıkarmazsan bilesin ki bu ülkenin kurumları bunları çıkarıyor ve çıkaracak.”

Başbakan Erdoğan, İstanbul-Şile bölünmüş yol açılışını yaptı. Erdoğan, tören öncesinde de Şile Belediyesi’ni ziyaret etti. Vatandaşlar, Başbakan’a sevgi gösterisinde bulundu. Bu sırada bir gazetecinin Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne katılmaktan men edilmesine ilişkin kararını hatırlatması üzerine Erdoğan, “Güzel güzel Şile yollarını açıyoruz. Bundan daha güzeli var mı?” dedi.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı ÖZKAN dan ARBELLA ya ziyaret

Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı ÖZKAN beraberindeki heyet ile birlikte ARBELLA fabrikasını ziyaret etti. Hacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.