Ecevit’i Şikayet Eden CHP’li

Ecevit’i Şikayet Eden CHP’li

‘Ecevit Başbakanlık yapamıyor’ diye mahkemeye giden CHP’li kim? DSP Antalya örgütünün suç duyurusunda bulunduğu afiş için CHP’den de büyük bir tepki geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun mitinginde afişten dolayı doğrudan Başbakan Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak, “Sen kim Ecevit kim?

Sen Ecevit’in tırnağı olamazsın. Adını ağzına alırken önce abdest al” dedi.

CHP Ecevit’i, Atatürk ve İnönü’den sonraki tarihsel lideri olarak savunacaksa bu görevin bazı yeni partililere karşı da icra edilmesi gerekecek. Zira CHP’nin, AKP afişine konu olan Ecevit’i “Başbakanlık yapamaz” diye mahkeme kayıtlarına geçiren milletvekili adayları var!

Hatırlatalım.

Tarih 5 Temmuz 2002. Bugün CHP’nin Ankara Milletvekili adaylarından olan Sinan Aygün “Ankara Ticaret Odası Başkanı” olarak elindeki dilekçeyi Ankara Adliyesi’nin Hukuk Tevzii Bürosu’na bırakıyor. Yapılan dağıtımda Ankara 16. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne gönderilen dilekçesinde Aygün, Başbakan Ecevit’in sağlık durumunun kişisel ihtiyaçlarını bile karşılamaya elvermeyecek kadar bozuk olduğunu, makamına gelemediğini, toplantılara katılamadığını, ekonomiyi yönetemediğini belirtiyor ve ekliyor:

“Yurtdışında Türkiye’yi temsil edemiyor…”

Dilekçesinde “Başbakan’ın üstlendiği ağır görevler dikkate alındığında, Sayın Bülent Ecevit’in sorumluluklarını yerine getirip getiremeyeceğinin tespitinin gerekli olduğu düşünülmektedir” diyen Aygün, Medeni Kanun uyarınca Ecevit’in “vesayet altına alınmasını” talep ediyor.

Medeni hukuk uyarınca “kendisini yönetmekten aciz, akılca zayıf” ve benzer durumda bulunan kişilerin vesayet altına alındığını hatırlatalım.

Ne dersiniz, artık CHP’li olan Sinan Aygün, hatırası önünde Ecevit’in memnu haklarını iade etmişmidir?.. (Doğan Akın / T24)

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM