Çolak Resmi Başvuru Yapmadan Aday oldu

Çolak Resmi Başvuru Yapmadan Aday oldu

İzmir’de bulunan eski millî futbolcu Tanju Çolak, bir basın toplantısı düzenleyerek AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. AK Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay’ın kedisini davet ettiğini ve bunu değerlendirdiğini belirten Çolak, “Sivli toplum kuruluşlarından yoğun istek geldi. AK Parti’den milletvekili aday adayıyım.” dedi.

Toplantıda basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Tanju Çolak, başka partilerden de teklif geldiğini fakat en ciddisinin AK Parti’den olduğunu ifade ederek, “Halkın partisi olan AK Parti’yi tercih ettim. Sevginin partisi olduğu için kabul ettim.” şeklinde konuştu.

Çolak, ne kadar oy alacağı yönündeki soruyu, “‘Zamanında attığım gollerle insanları sokağa döktüm, şimdi de seçimlerde insanları sokağa dökebilirim. Her kesimden insanın benim yanında olduğunu, beni tanıdığını biliyorum. Kapısını açamayacağım ev yoktur, oylarımızı en az yüzde 10 artırırım. Başbakanımız İzmir’e geldiğinde yüzde 10’da o artırır. Her zaman İzmir’de CHP galip gelecek diye bir şey yok” şeklinde cevapladı.

Çolak, CHP’den kendisine herhangi bir teklif gelmediğini, AK Parti’den gelen teklifi değerlendirdiğini söyledi.

Basın toplantısından sonra Birinci Kordon’da dolaşan Tanju Çolak’a İzmirliler ilgi gösterdi. Sohbet sırasında İzmir’de AK Parti oylarını en az yüzde 10 artıracağını söyleyen Çolak’a bir vatandaş, ”Yüzde 5 bile artıramazsın. Artırırsan bıyıklarımı keserim” dedi. Çolak da seçimlerden sonra bıyıklarını kesmek için kendisini bulacağını söyledi.

Cihan, aa

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM