Anasayfa / Siyaset Haberleri / ÇİFTÇİ KEMAK ADAY ADAYI

ÇİFTÇİ KEMAK ADAY ADAYI

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mersin milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Çiftçi Kemal Öncel, AK Parti’nin polis devleti kurmaya çalıştığını iddia ederek, Türkiye’nin Ortadoğu’daki ülkelerden farkının olmadığını öne sürdü. Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın ‘ananı da al git’ dediği Mersinli çiftçi Kemal Öncel, CHP İl Başkanlığı önünde mini bir mitingle aday adaylığını açıkladı. Öncel, burada yaptığı açıklamada; Türkiye’nin, Mısır, Ürdün ve Libya’dan farkının kalmadığını ileri sürerek, “Halkı polisle ve diğer devlet kurumlarıyla sürekli baskı altında tutuyorlar.  CHP iktidarında devlet halkın gözünde küçük düşürülmeyecek. Çiftçi emeğinin hakkını alacak, emekli vatandaşlarımız huzur içinde yaşayacak ve bu ülkede herkes hak ettiğini alacak” diye konuştu.


Çiftçi Öncel TBMM’ye girmek istiyor


 


Mersin’de Başbakan Recep Tayip Erdoğan ile girdiği tartışmanın ardından Başbakan’ın ‘ananı da al git’ dediği  çiftçi Kemal Öncel,  Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) milletvekili aday adaylığını açıkladı.


 


CHP İl Başkanlığı önünde düzenlenen ve adete bir mitingi andıran açıklamasında Öncel, Türkiye’de halkın gözü kulağı olmanın yetmeyeceği için halkın sesi olma noktasında mücadele etmek için aday adayı olduğunu açıkladı.


 


“ÜLKE ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR”


 


Türkiye’nin ülke olarak zor bir dönemden geçtiğini ileri süren Öncel, Türkiye’de halkın büyük bir çoğunluğunun tasvibini almamış, faşizan bir diktatörya noktasında devleti halka rağmen yöneten bir iktidarın olduğunu iddia ederek, bu iktidarı 12 Haziran’da sandığa gömülmesinin provasını yaptıklarını ifade etti. Bir çiftçi olduğunu ve ekmeğini topraktan kazandığını dile getiren Öncel, “Kendi malımızı yetiştirip satıyoruz. Anayasamızın 45. maddesi Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’na görevini aynı şöyle sunmuştur: ‘Bakanlığın görevi, tarım ülkesi olmamız sebebiyle çiftçinin ürettiği malı pazarlayacak pazar bulmaktır’ 8 yıldır bu ülkenin başında kara bulut gibi dolaşan bu iktidar 8 yıl içinde hangi gün çiftçisini rahat ve huzur içerisinde yaşatmıştır. Hangi gün tarım bakanı ihracatın önünün açılmasında ve üreticinin ürettiği malları pazarlama yolunda bir çalışma başlatmıştır. Biz çiftçiler, zor günlerde ve zor şartlarda alın terimizle ekmeğimizi kazanmak isterken ürettiğimiz malların ayaklar altına düştüğünü tüm ülke görüyor. Tarım ülkesiyiz, çiftçi üretmezse esnaf kazamaz, esnaf kazanamadı mı işçinin ve memurun maaşı da ödenmez. O zaman da ancak dışarıdan belli odaklardan dış borç alınarak, gel babam gel para. Bu halka saygı böyle olmaz” dedi.


 


“AK PARTİ POLİS DEVLETİ KURUYOR”


 


Bu ülkede halka hizmet ettiğini iddia edenlerin halkı kandırdığını öne süren Öncel, Türkiye’deki tüm bakanlıkların problemlerle dolu olduğunu iddia etti. İktidarın Türkiye’de halkı yönettiğini iddia edenlerin yaptıkları tek şeyin zannetme duygusuyla bu halkı kandırmak olduğunu ileri süren Öncel, konuşmasına şöyle devam etti: “Yol

Çok Okunan Haber

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir