CHP’NİN 2 NUMARASINDAN YEŞİL IŞIK

CHP’NİN 2 NUMARASINDAN YEŞİL IŞIK

Gürsel Tekin’den başörtülü vekile yeşil ışık
Gürsel Tekin, ‘başörtülü milletvekili’ne yeşil ışık yakarken, Baykal’ın yerinin garanti olmadığını söyledi.


 Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A’da bu akşam saat 21.30’da yayınlanacak “Görüş Farkı” programına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 12 Haziran seçimlerinde başörtülü adaya yeşil ışık yaktı.
BAŞÖRTÜLÜ ADAYA YEŞİL IŞIK
CHP olarak böyle bir konunun gündemlerinde olmadığını söyleyen Tekin, “Anayasal sorun var mı onu bilmiyorum. Ancak Gürsel Tekin olarak benim için hiçbir sakıncası yok” dedi. Tekin, Meclis’e başörtülü bir adayın girmesi durumunda Merve Kavakçı’ya yapılan muameleyi yapmayacaklarını da söyledi. Tekin, “AKP bu şansını deneyebilir, biz de zorluk çıkarmayız” ifadelerini kullandı.
ERGENEKON SANIKLARININ ADAYLIĞI KONUSUNDA FARKLI BAKIŞIM VAR
CHP’den adaylık başvurusu yapan Ergenekon sanıklarına liste garantisi verilmediğini de söyleyen Tekin, “Ben başta olmak üzere hiçbir adayımızın adaylığı netleşmiş değildir, garantisi yoktur. Yeni gelmiş insanlara garanti vermek Sayın Kılıçdaroğlu’nun dünyasında hiç yoktur. Önemli olan 11 Nisan’da çıkacak listedir” dedi. Ergenekon sanıklarının CHP’yi “sığınılacak liman” gibi görmesinden hoşnut olmadığı izlenimini veren Tekin, “Kişisel kararım değil. Bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum. MYK ve PM’de bu konu görüşülecek. Benim farklı bir bakışım var”diye konuştu.
ESFENDER KORKMAZ’A İSTİFA ÇAĞRISI
Gürsel Tekin, partisini “mezhep ayrımcılığı” ile suçlayan İstanbul milletvekili Esfender Korkmaz’ı da istifaya çağırdı. Korkmaz için, “Tombaladan vekil” diyen Tekin, mezhep ayrımcılığı iddiasına şu karşılığı verdi:
“Hele Esfender bey gibi birilerinin bize şovenizmi hatırlatması çok acı birsey. Biz özgürlükçüyüz demokrasiden yanayız. Bize böyle yakıştırma yapan adamların vekillikten de , partiden de derhal istifa etmesi gerekir. Rahatsızsan niye partide duruyorsun kardeşim.”
BAYKAL’IN YERİ GARANTİ DEĞİL
Tekin, Antalya’dan 1’nci sıra adayı olmasına kesin gözüyle bakılan CHP’nin eski lideri Deniz Baykal’ın milletvekili adaylığı konusunda da ilginç açıklamalar yaptı. Gürsel Tekin, “Vallahi garanti diye bir şey yok. Garanti niye olsun? Belki başka bir yer olabilir” diyerek Baykal’ın Antalya dışından başka bir yere kaydırılabileceğini ima etti. CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav’ın adaylığı konusunda ise, “Bilemiyorum. Daha başvurulara bakmadım. Milletvekili başvurusu var mı, yok mu bilemiyorum” dedi.
SAĞLAR YOL KAZASINA UĞRADI
Fikri Sağlar’ın CHP’ye üyelik başvurusunun reddedilmesini “yol kazası” olarak niteleyen Gürsel Tekin, bu olayın arkasında kendisinin olduğunu iddia eden gazetecilere ağır bir şekilde yüklendi. Tekin, “Başvuruyu MYK’ya indiren benim. Bana silah mı dayamışlar da indirmişim. Bunu bilmeyen gazeteciler cahil-cühela. İş olsun diye yazıyorlar. Bunları ciddiye bile alıp aramıyorum. Birkaç gazeteci var ki bunlar gazeteci filan değil. Gazeteci bozuntuları” diye konuştu.
FARAÇ’A AĞIR ELEŞTİRİ
CHP’li Gürsel Tekin, bir süre öncesine kadar CHP Parti Meclisi’nde üye olan gazeteci Mehmet Faraç’ı çok ağır bir dille eleştirdi. Faraç’ın gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı ile birlikte çıktığı TV programında kendisinin “sahtecilikten” yargılandığını iddia ettiklerini söyleyen Gürsel Tekin, “Onlarla hesaplaşacağım, dava açacağım. O lafları onlara yedirteceğim. Bu gazetecilik değil. Bu kadar y…. şey olabilir mi? Bir değil, iki değil. Biz de insanız. Sokağa çıkamazlar” dedi. Mehmet Faraç için, “Benim partilim filan da değil. Utanırım ben böyle partililerden. Ben 27 yıllık CHP’liyim. Daha dün gelmiş parti üyeliğine utanmadan parti yetkilisi hakkında bunları konuşuyor. Yüreği yetiyorsa benimle konuşacak” ifadelerini kullandı.
Yargıdaki davasını gündeme getirenlere meydan okuyan Gürsel Tekin, şöyle devam etti:
“Benim adım Gürsel Tekin. Tek başımayım. Ardımda halk desteği var. Ne kadar y… ilişki, içerde dışarıda ne kadar çete varsa bunlarla mücadeleyi kendime namus borcu bil

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM