CHP’li Vekillere Önseçim Şoku

CHP’li Vekillere Önseçim Şoku

CHP’de 29 ilde yapılan ön seçimlerde mevcut milletvekilleri ya liste dışı kaldı ya da seçilemeyecek yerlerde yer aldı…

Milletvekilleri arasında en başarılı isim Sivas’tan girdiği önseçimde 1’inci olan Malik Ejder Özdemir oldu.Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek ise seçilebilecek yerden kendisine yer buldu. Ön seçime giren diğer milletvekilleri ya listeye giremedi ya da seçilemeyecek yerlerden aday oldular.

4 milletvekili çıkartan Çanakkale’de TBMM İdare Amiri Ahmet Küçük ancak 4’üncü sıradan listeye girebildi İkinci sıranın kontenjan olduğu Manisa’da ise Şahin Mengü ancak 6’ncı sırada kendisine yer bulabildi. Manisa 10 milletvekili çıkartıyor.6 Milletvekili çıkartan Muğla’da milletvekilleri Ali Aslan 5’inci sıraya yerleşirken diğer milletvekili Fevzi Topuz liste dışı kaldı.

 Erzincan’da da Erol Tınaztepe liste dışı kaldı. Edirne’de ise Rasim Savaş liste dışı kalan bir başka isim oldu.

Liste dışı kalan bir başka isim ise Afyonkarahisar milletvekili Halil Ünlütepe oldu. Amasya’da da mevcut milletvekili Hüseyin Ünsal 5’inci sıraya yerleşebilirken,Denizli’de milletvekili Ali Rıza Ertemur 4’üncü olabildi. Mustafa Balbay’ın ikinci sıradan kontenjan adayı göstermesine kesin gözü ile bakılan Aydın’da ise Fatih Altay ancak 5’inci sırada kendine yer bulabildi.

Milletvekili sayısı artan illerden Tekirdağ’da ise Enis Tütüncü liste dışı kalırken diğer milletvekili Faik Öztrak ancak kontenjandan aday olabilecek.

Kırklareli’de eski milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu 1 sırayı alırken mevcut vekillerden Turgut Dibek 2. oldu. Bir diğer milletvekili Tansel Barış ise liste dışı kaldı.

(samanyoluhaber.com)

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM