CHP’de Tombalacı Vekil Tartışması

CHP’de Tombalacı Vekil Tartışması

CHP’DEKİ ‘tombalacı vekil’ tartışmasında ipler iyice gerildi. Gürsel Tekin’in ‘tombaladan milletvekili’ diyerek istifasını istediği CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Esfender Korkmaz sert konuştu.

Neşe  SARIDOĞAN’ın haberi

CHP’DEKİ  ‘tombalacı vekil’ tartışmasında ipler iyice gerildi.   CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in ‘tombaladan milletvekili’ diyerek istifasını istediği CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Esfender Korkmaz, Tekin’e sert tepki gösterdi. “Kahvecilikten geldiği için aklına hep tombala geliyor” diyen Korkmaz, 2.5 yıl hapis cezası olan Tekin’in istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Tekin’in daha önce de CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Necla Arat için ‘tombaladan vekil’ dediğini hatırlatan Korkmaz, “Kendisi kahvecilikten geldiği için aklına hep tombala geliyor. Kendisi sonradan lise diploması almış galiba. Benim için tombalacı dediyse ondan beklenen söz. Kahvecilikten gelmiş bir insandan başka ne beklersin? Onun profesörlere karşı kompleksi var. Gürsel Tekin’in il başkanlığından önce Parti Meclisine seçildim. O benden sonra il başkanı oldu” dedi. Korkmaz, “Ben onun yerinde olsam partiden istifa ederim çünkü resmi belgeyi sahte olarak düzenleme suçundan 2.5 sene ağır hapis cezası var. Yarın Yargıtay’da onaylanırsa parti çok zor durumda kalacak. Şaibeli bir genel başkan yardımcısı partimize zarar vermektedir. Partiye komplolar sonucu gelenlerin CHP’ye zarar verdiğini düşünüyorum” diye konuştu

Stargazete.com

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM