CHP:

 Tekin: Leş kargaları petrolün peşinde


CHP’li Gürsel Tekin gazetecilere verdiği iftarda gündeme dair açıklamalarda bulundu.


 


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ”Türkiye’nin aşması gereken hangi sorunlar varsa anamuhalefet olarak biz de katkı sunmak istiyoruz, ama hiçbir şeyden haberimiz yok” dedi.


Tekin, Çukurambar’daki bir pastanede CHP’yi takip eden muhabirlerle, iftarda biraraya geldi. CHPile ilgili zaman zaman olmayan haberlerin olmuş gibi yazılmasından üzüntü duyduklarını belirten Tekin, muhabirlerden her konuda kendilerine ulaşmalarını istedi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin, bir gazetecinin, Ankara İl Başkanı Tarık Şengül’ün bugünkü istifasını ve gerekçelerini hatırlatması üzerine, ”Hayırlı uğurlu olsun, gider başkası gelir. İstifa gerekçesini bilmiyorum, inşallah yarın öğreniriz” dedi.


SOMALİ PROJESİ BİZİMDİ TAKLİT ETMİYORUZ


Bayramın ilk günü Somali’ye gideceklerini anımsatan Tekin, Somalikonusunda ilk başvuruyu yapan ve ilk kampanyayı başlatan partinin kendileri olduğunu belirtti. ”İktidarı taklit ediyormuş gibi bir anlayışın kamuoyunda olduğunu” belirten Tekin, ”Bu proje Sayın Genel Başkanımızındır, bunu büyükelçiliğe gittiğinizde de göreceksiniz” diye konuştu. CHP’nin Somali’ye yardımları ile ilgili bir soru üzerine Tekin, 100 ton gıda, ilaç, giysi ve benzeri yardımları bölgeye ulaştırarak, Kızılay aracılığıyla dağıtacaklarını bildirdi.


LİBYA’DA HERKES PETROLÜN PEŞİNDE


Tekin, Libya’daki gelişmeleri nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine de ”Bu akşam televizyonları izlerken adeta leş kargaları gibi, isimlerini vermek istemiyorum, birçok ülke, ‘Libya’daki petrolü nasıl ele geçirebilirim’ çabası içinde. Bir insanlık dramının yaşandığı yerde bu ülkelerin hiçbirini görmeniz mümkün değil.


TÜRKİYE’NİN TUTUMU BENİ ŞAŞIRTIYOR


Kabul edilebilir bir yönetim anlayışı yoktu, ama siz 42 yıl bunlara göz yumacaksınız, özellikle Türkiye’deki son 6 aylık değişime bakınca doğrusu bir şaşkınlık içindeyim. Sayın Başbakan ‘kardeşim’ diye hitap ettiği ve kendi elinden almış olduğu ödülü bütün kamuoyuyla paylaşmıştı” dedi.


TÜRKİYE MUHALİFLERE PARA YARDIMI YAPTI


Türkiye’nin Libyakonusunda ilk tavrını çok beğendiğini, ancak 48 saat içinde bu tavrının değiştiğini ifade eden Tekin, bugün de Libyalı muhaliflerden Türkiye’den kendilerine 200 milyon dolar para geldiğini söyleyen açıklamalar olduğunu kaydetti.


Tekin, 200 milyon dolar gönderilmesi konusunun asla kabul edilebilir olmadığını, Başbakan ve Dışişleri Bakanının bu konularda açıklama yapması gerektiğini söyledi. Tekin, ”O zaman Türkiye’de yaşanan bu sorunlardan dolayı, yarın Türkiye’deki muhaliflere öyle bir yardım geldiği zaman ne söyleyeceksiniz? Söyleyebilecek neyiniz kalıyor sizin?” dedi.


BÖLGEDEN ALDIĞIM BİLGİLER ÇOK ACI


Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Ben o paraların tamamını söke söke alacağım, siz meraklanmayın…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum’da yaptığı grup toplantısında; “Beşli çetelerin bir köprüsüne kaç lira …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.