CHP Celal DOĞAN’ı da almadı

CHP Celal DOĞAN’ı da almadı

CHP, Fikri Sağlar ve Gürbüz Çapan’ın ardından eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan’a da partinin kapılarını kapattı.

Deniz Baykal döneminde partiden istifa eden Doğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun küskünlere yönelik yaptığı çağrının ardından CHP’ye yeniden üyelik başvurusu yaptı. Ancak aradan geçen 4 aya rağmen Doğan’ın üyeliği kabul edilmedi. Celal Doğan, “Bizim parti, dünyanın en enteresan partisi. Üyeliğimi kabul de etmiyorlar, ret de etmiyorlar. Âraftayım şu anda.” açıklamasını yaptı.

Üyelik başvurusu kabul edilmediği için milletvekili aday adayı da olamadığını kaydeden Doğan, Gazianteplilerin bu duruma isyan ettiklerini savundu. Haberal’ı işaret ederek, “Ben üye olamıyorum ama başkaları rahatlıkla üye oluyor.” serzenişinde bulunan eski belediye başkanı, CHP’de kendisinden kimin rahatsız olduğunu merak ettiğini söyledi. Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben CHP’nin bayrağına hiç leke sürdürmemiş bir insanım. Örnek bir belediye başkanlığı yaptım. Partimin değerlerini hep yüce tuttum. Ama şimdi bana ‘sen gelme’ diyorlar. Acaba ‘gittiğim yol mu yanlış’ diye düşünüyorum. Antep isyanda ama ben rahatım. Örgüte karşı borcumu yerine getirmek için başvuru yapmıştım.”

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM