BDP’li Vekil Polis Taşladı

BDP’li Vekil Polis Taşladı

BDP Grup Başkan Vekili ve Batman Milletvekili Bengi Yıldız, eline aldığı taşla, polise saldırmak isterken görüntülendi

Batman’da dün nevruz kutlamalarının ardından yaşanan olaylar sırasında BDP Grup Başkan Vekili ve Batman Milletvekili Bengi Yıldız, eline aldığı taşla, cadde üzerinde araçları durdurmak isterken görüntülendi. Polis kamerası tarafından görüntülenen Yıldız kimseye taş atmadığını belirterek, “Polis sabrımızı taşırdı. Amacımız yolu kısa süreliğine trafiğe kapatmaktı” dedi.

ÖNLEM ALAN POLİSE TAŞ ATTILAR

Dün nevruz kutlamalarının ardından BDP’liler Turgut Özal Bulvarı üzerine kurulan ‘demokratik çözüm çadırı’ çevresinde toplandı. Burada bazı grupların önlem alan polise taş atması üzerine olaylar çıktı, polis göstericileri tazyikli su ve gözyaşartıcı gaz kullanarak dağıttı.

BDP’Lİ VEKİL ELİNDE TAŞLA GÖRÜNTÜLENDİ

Olaylar sırasında BDP Grup Başkan Vekili ve Batman Milletvekili Bengi Yıldız, eline aldığı taşla cadde üzerinde araçları durdurmak isterken görüntülendi. Polis kamerasının çektiği görüntülerde Yıldız’ın bir süre elinde taşla araçların üzerine doğru yürüdüğü görülüyor.

{3}

‘BİR ANLIK KIZGINLIKTI’

Elinde taşla görüntülenen Yıldız, amacının birilerine yönelik bir saldırı amaçlı olmadığını belirterek, barış çadırı önüne geldiklerinde polisin sert müdahalesiyle karşılaştıklarını söyledi. Çadıra boyalı su ve biber gazı sıkıldığını ifade eden Yıldız, “Bulunduğumuz barış çadırında üzerimize yığınla boyalı su ve biber gazı sıkıldı. Biz de panzer ve polis otolarının güzergahtan geçmemeleri için yolu kısa bir süreliğine trafiğe kapattık. Elimdeki taş kesinlikle kimseye atmaya yönelik değildi. Sadece yoldan geçenlere uyarı niteliğindeydi. Bir anlık kızgınlığımdı. Yoksa ne polise ne de başka bir kimseye o taşı atmak için teşebbüste bulunmadım. Bizi o kadar sıkıntıya soktular ki, kendimizi zor tuttuk. Mağdur olan taraf bizdik” dedi

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM