Anasayfa / Siyaset Haberleri / Bahçeli’nin Halefi Ümit Özdağ

Bahçeli’nin Halefi Ümit Özdağ

MHP’yi sarsan seks kasetlerinin yayınlanacağını  bilen Tevfik Diker, bugün şok bir iddia daha ortaya attı. İddiaya göre MHP lideri Bahçeli seçimden sonra gidecek, yerine ise Ümit Özdağ gelecek.

MHP’de derin ayrılıkların yakında su yüzüne çıkacağını ileri sürerek, “MHP’ de sular bir türlü durulmuyor. Derin ayrılıklar şu an  su yüzüne çıkmıyor ama ona da az kaldı. Kaset skandalıyla 10 Genel Başkan Yardımcısını kaybeden Genel Başkan Devlet Bahçeli’ yi 13 Haziran sonrası daha büyük bir tehlike bekliyor.

12 Haziran’ da  kamuoyu anketlerine göre görünen o ki MHP ülke seçim barajını aşamayabilir veya bir iki puanla aşabilir. Bu da şu demek Bahçeli artık MHP’ yi iktidar partisi yapmaktan çok uzak. Açıkçası 13 Haziran Bahçeli için bir sonun başlangıcı olacak gibi.” dedi.

BAHÇELİ’NİN GİDECEĞİNİN İPUÇLARI!

Bu konudaki ipucunun, Başbuğ’un Ülkücüleri ve Farklı Ülkücülük sitesinin 13 Haziran’a kadar başka kaset yayınlamayacaklarına dair yaptıkları açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye verdikleri  mesaj olduğuna dikkat çeken Diker, şunları söyledi;

“Farklı ülkücüler ’13 Haziran’ dan sonra Büyük Kongre topla yoksa kasetlere devam ederiz’ dediler. Bu konuda ikinci ip ucu 12 Haziran’a 9 gün kala Taraf Gazetesi, İstanbul MHP Milletvekili adayı Özdağ’ ı manşete taşımasıdır. Açıkçası Taraf Gazetesi, Özdağ’ ı bu manşetle bir şekilde taşıdı. 12 Haziran’a 9 gün kala maşete taşınacak birisi varsa o da Bahçeli olmalıydı!. Taraf Gazetesi’ndeki açıklamasında MHP’li Prof. Ümit  Özdağ: “Türkiye’de iki parti var. Biri MHP, diğeri AKP-CHP-BDP bloğu. Bu üç partinin de özerklik yaklaşımı var. CHP taviz verdikçe, eski CHP’den bize oy akıyor .”diyor. Özdağ, çıtayı bir hayli yükselterek tüm MHP’ lilerin gönlüne hitap ederek MHP’ yi AKP-CHP_BDP bloğunun karşısına tek parti olarak koydu.
İşte bu değerlendirme Özdağ’ lı MHP’ nin yapacağı siyasetin omurgasıdır. Bu değerlendirme her MHP’liyi heyecanlandırır.”

“BAHÇELİ’NİN YERİNE ÖZDAĞ GELECEK”

Özdağ konusunda yaklaşık bir ay önce eski Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller’ in siyasi danışmanı Memduh Bayraktaroğlu’nun da, “Bahçeli, gidecek, yerine Özdağ gelecek” dediğini vurgulayan Diker, Bayraktaroğlu’nun analizlerini ve öngörülerini çok önemserim. Bayraktaroğlu ‘Çünkü yeni dünya düzeninde açıkçası Türkiye dahil bölgede yapılacak yeni yapılanmada Bahçeli’ye ihtiyaç yok ama Özdağ’a var. Özdağ ABD’ye uzak biri değildir.” demişti. Taraf Gazetesi’ nin manşetinden sonra Bayraktaroğlu’ nun öngörüsüne daha fazla inanarak ben de diyorum; “13 Haziran’ dan sonra Bahçeli gidiyor ve Özdağ geliyor.”

{2}

Çok Okunan Haber

Tarsus CHP’den 128 MİLYAN DOLAR NEREDE UÇURTMASI

Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 9 ihale, 3 temel atma töreni yapılan, 7 Bakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir