Anasayfa / Siyaset Haberleri / Bahçeli’den Erdoğan’a uyarı

Bahçeli’den Erdoğan’a uyarı

MHP lideri Bahçeli, ”Terörist kamplara düzenlenen hava harekatları iyi bir başlangıç ama yeterli değildir.” dedi

Bahçeli, Etimesgut Belediyesinin Eryaman’daki Türk Konut Maket Salonu’nda düzenlediği iftara katıldı. Yemek sonrası davetlilere hitap eden Bahçeli, ramazan ayının, karşılıklı yardımlaşmanın, zorda kalanı hatırlamanın manevi sorumluluğunun en üst seviyede hissedildiği bir ay olduğunu belirtti.

“HER GÜN VATAN EVLATLARIMIZ ŞEHİT OLMAKTA”
Bahçeli, içinden geçilen zaman diliminde Türk milletinin hem varlığından hem devamlılığından hem de bütünlüğünden rahatsız olan odakların, saldırılarına hız verdiğini dile getirerek, ”Türkiye, bölücü terörün kanlı ve iğrenç eylemleriyle sarsılmaktadır. Her gün vatan evlatlarımız şehit olmakta, bayrağa sarılı tabutlar memleketlerindeki baba ocaklarına gitmektedir” diye konuştu.

İŞTE BAHÇELİ’NİN O SÖZLERİ
“ÇOCUKLAR ÖKSÜZ, ANNELER DUL”
Tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Bahçeli, şunları söyledi: ”Ne acıdır ki, çocuklar öksüz, anneleri dul kalmaktadır. Milli vicdanlar yaralıdır ve yakılan ağıtlar gök kubbede yankılanmaktadır. Ülkemizin dört bir yanındaki manzaralardan yüreklerimiz yanmaktadır. Kırıkkale, Yozgat, Kayseri, Ardahan, Burdur, Hakkari, Ordu, Kahramanmaraş, Ankara ve Manisa şehitlerini bağrına basmıştır. Katiller lanetlenmiştir. Amaçlarına asla ulaşamayacakları bir kez daha dile getirilmiştir. Biz de bu anlamlı akşamda Etimesgut’tan diyoruz ki hainler boşuna uğraşmasın ve ihanet havasında havanda su dövmesin. Türk milleti üzerinde hesapları olan mihraklar asla sonuç alamayacaklar ve melun emellerine asla ulaşamayacaklardır.

”Türkiye bu açılım rezaletinden kurtulmadıktan sonra hunhar terör ve bölücülükle baş etmesi çok zordur” diyen Bahçeli, bir taraftan bataklığın yayılması için faaliyetler yürütülürken diğer tarafta sivrisinekle mücadele etmeye çalışmanın abes, çelişki ve siyasi patolojik bir vaka olduğunu iddia etti.

”YIKIM PROJESİ DEVLETİ TAM OLARAK ACİZ BİR DURUMA DÜŞÜRMÜŞTÜR”
PKK terör örgütünün adam kaçırma ve haraç toplama eylemlerine hız vermesinin devletin zaaf içinde olduğunun işareti ve kanıtı olduğunu ileri süren Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Bu çerçevede, Milli Güvenlik Kurulunda ‘devlet otoritesinin en güçlü şekilde hissettirileceğine’ dönük ibarelerin çok gecikmiş bir karar olduğu tartışılmazdır. İşin bu noktaya gelmesinden, bölücü terörün bu kadar şımarmasından ve küstahça davranmasından sorumlu kimdir ve bunun hesabını kimler, nasıl verecektir? Açılan ve oluşturulan müsait ortamı değerlendiren bölücü caniler vatan toprakları üzerinde kurtarılmış bölgeler oluşturma arayışına ve çabasına girecek kadar cüret kazanmışlardır.”

AÇILIMA SERT ELEŞTİRİ
Bunun için, sokaklardaki infazların ve hain pusuların hedefinde askerin, polisin ve kamu görevlilerinin bulunduğunu savunan Bahçeli, ”Demokratik açılım saçmalığıyla özgürlükten ve demokrasiden bahseden gafillerin Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşlarımızın iyice sindirildiklerini görmeleri gerekmektedir. Ne kadar ilginçtir ki, son günlerde ‘barış çöktü, barış dili zarar gördü, yeniden başa döndük’ fitnesi bu sürece paralel gitmektedir. Kimlere hizmet ettiği bizim tarafımızdan belli olan bu sözlerin bölücülüğün propaganda malzemesi arasında yer aldığı kuşkusuzdur. Bu şartlar altında hala yıkım projesinden taviz verilmeyeceğini söylemek, akıl dışıdır ve üstelik bu konuda ısrar, Türk milletinin ayrılmasına ve ülkemizin bölünmesine çanak tutulduğu anlamına gelecektir” diye konuştu.

ERDOĞAN’I UYARDI
Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da seslenen Bahçeli, ”Kendisini uyarmak istiyorum; açılım fesadı devam ettiği sürece bölücülük kendisine üreyeceği uygun ortamı her zaman bulabilecektir. Bu nedenle girdiğiniz yanlıştan bir an önce dönün ve koordinatör bakanı görevinden acilen alın” dedi. Bahçeli’nin koordinatör bakan diye işaret ettiği isim daha öncede istifaya davet ettiği Beşir Atalay’dı.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Acılarımızla yüzleşerek iyileşebiliriz.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2011’de TSK’ye ait uçaklarla yapılan bombardımanda 34 kişinin katledildiği Roboski’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.