Anasayfa / Siyaset Haberleri / Aziz Babuşçu’nun Ergenekon Yorumu

Aziz Babuşçu’nun Ergenekon Yorumu

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, son döneme damgasını vuran kaset depreminden, partisinin seçim vaatlerine kadar birçok konuda algısını ve düşüncelerini ve projelerini anlattı.

 MHP’nin A Takımı’nı sarsan kasetlerle ilgili olarak ‘Nasıl CHP’yi dizayn etmek için Baykal kaseti kullanıldıysa, MHP’yi yeniden dizayn etmek isteyen güçler şimdi bu kasetleri çıkardılar’ dedi. Babuşcu, kasetleri oy için kullanmanın en az o kasetler kadar iğrenç olduğunu belirtti ve oynanan oyunun ters tepeceğini söyledi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu’nun açıklamalarından önemli satırbaşları şöyle:

ÜST KADEME TASFİYE EDİLDİ

Kasetlerle bir siyasi partinin üst kademesi tasfiye edildi.  Şimdi bu olayı AK Parti’ye mal etmeye çalışıyorlar. Bu da MHP’nin kendi içerisinde çözemediği ve o şaşkınlıkla yamandığı ‘AK Parti yaptırıyor’ iddiasıdır. Bizim kasetlerle işimiz olmaz. AK Parti çok güçlü bir şekilde iktidar olacak. Ancak bu kampanya sürecinde toplumun ahlaki ve değer yargıları erozyona uğradı. Yalan sıradanlaştı, dürüstlük kavramının içi boşaltıldı. Kasetler, iki insanın zarar görmesinden daha fazla zarar veriyor. MHP’deki kaset olayı, CHP’de olduğu gibi bir değişim talebinden kaynaklanmış olabilir. Kendi iç dinamikleri de olabilir. Nasıl CHP’yi dizayn etmek için Baykal kaseti kullanıldıysa, MHP’yi yeniden dizayn etmek isteyen güçler şimdi bu kasetleri ortaya çıkardılar.

SONUCU BİZE ZARAR VERİR

Bu kaset olayı, siyasi sonuç üretir. Bu durumda, MHP’nin baraj altında kalması dolayısıyla AK Parti’nin çok milletvekili çıkaracağı konuşuluyor. Yok böyle bir şey. MHP’nin baraj altında kalması bizim arzu ettiğimiz ya da isteyeceğimiz bir şey olmadığı gibi bana göre siyaset zeminini de yoracak ve tahrik edecek bir şey. Oynanan oyun ve kurulan tezgah, her zaman oyunu planlayanların arzu ettiği şekilde sonuç vermez. Sanki bu olayda süreç o oyunu tezgahlayanların arzu ettiği yönde gitmiyor. Bence süreç tersine işliyor. Mağdur algısını güçlendiriyor. Vatandaş nezdinde ‘hükümet neden failleri yakalamıyor’ algısının da bize zararı oluyor.

MHP MECLİS’E GİRMELİ

MHP yeni anayasa yapma sürecinde önemlidir ve olması gereken bir figürdür. MHP’nin yer almadığı bir Meclis, Kürt meselesinin çözümünde işleri kolaylaştıran bir şey olabilir. Ancak sokağı tetikleyen bir yönü olur. Biz, parlamentoda bütün figürlerin olduğu bir ortamda yeni anayasa yapmayı tercih ederiz.

KILIÇDAROĞLU YALANMIŞ

CHP’nin projeleri inandırıcı değil. CHP Genel Başkanı sözü söylediği andaki etkiye bakıyor, arkasını önünü düşünmüyor. CHP iktidar olma isteğinde değil. Kılıçdaroğlu ve Tekin makul bir oy alarak CHP’de kalıcı olma isteğindeler. Geçmişte Cem Uzan ekmek arası köfteyle bu ülkede yüzde 7 oy aldı. Kılıçdaroğlu, Cem Uzan taktiği uyguluyor. Kılıçdaroğlu’nun  ilk çıktığı süreçle bugüne baktığımızda kocaman bir yalan olduğunu görebiliyoruz. CHP’deki değişim arzusu isteği AK Parti’nin gücünün dayattığı bir şeydir. Seçkin, elitist tepede kalarak siyaset yapamazsın. Halka inecek, çeperlere gideceksin. CHP’de birçok kişi saf dışı kaldı ama ben o saf dışı kalanları tutan bir şey olduğunu düşünüyorum. Yoksa bu kadar tepkisiz kalmazlardı.

SİTELERE ARTIK ULAŞIYORUZ

AK Parti, Türkiye partisidir. Referandum sürecinde giremediğimiz yerleri tespit etmiştik. Daha önce mesafeli kesimlerin şimdi bizi dinlediklerini görüyoruz. Örneğin güvenlikli sitelere giriyoruz. Gençlere ulaşıyoruz. Bize karşı oluşan algıyı; yaptığımız icraatları anlatarak kırıyoruz. Evlere broşürlerle giriyoruz. Ev ev görüşmelerle, yaptıklarımızı gayet iyi anlatıyoruz.

DEMOKRASİ MÜCADELESİNİN FİNALİ 12 HAZİRAN

Bütün hesap bu seçime girerken şunun üzer

Çok Okunan Haber

Tarsus CHP’den 128 MİLYAN DOLAR NEREDE UÇURTMASI

Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 9 ihale, 3 temel atma töreni yapılan, 7 Bakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir