Anasayfa / Siyaset Haberleri / Aysel Tuğluk için 12 Yıl isteniyor

Aysel Tuğluk için 12 Yıl isteniyor

BDP milletvekili Aysel Akat Ata ve BDP nin Van’dan desteklediği milletvekili adayı Aysel Tuğluk’un da aralarında bulunduğu 19 sanığın “terör örgütü üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” suçlarından yargılandıkları davada Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanıklar katılmazken, sanık avukatları hazır bulundu. Tuğluk’un, ‘Avukatlık görevini kötüye kullanmak’ suçundan 4 yıldan 12 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını isteyen savcı, BDP milletvekili Aysel Akat Ata hakkındaki yargılamanın dondurulması ve Ata’nın dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM başkanlığına dava dosyasının gönderilmesini talep etti.

Savcı, 9 sayfalık mütalaasında Aysel Tuğluk’un, “Avukatlık görevini kötüye kullanmak” suçundan 4 yıldan 12 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Milletvekili Ayla Akat Ata hakkındaki davalarda yargılamanın durdurulmasını, dokunulmazlığının kaldırılması için dosyasının TBMM’ye gönderilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıklar ve sanık avukatlarını mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için duruşmayı erteledi.

İHA

{2}

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

GÜNDEMİ “USTA” BELİRLİYOR…ÇETEYE KARŞI TEK BAŞINA Hem Yavaş hem de İmamoğlunun KİBİRLERİ gerçekten can sıkıyor

“BEŞLİ ÇETEDEN ALIP HALKA VERECEĞİM”DEMİŞTİ Mafyatik sermaye “siyaset ustasına” tüm aparatları ile savaş başlattı GÜNDEMİ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.