Anasayfa / Siyaset Haberleri / Avcılar Belediyesine Operasyon

Avcılar Belediyesine Operasyon

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yolsuzluk soruşturması kapsamında sabah saatlerinde Avcılar Belediyesi’ne operasyon düzenledi.

Operasyonda Zabıta Müdürü Erdoğan Yerci’nin de aralarında bulunduğu yaklaşık 30 belediye çalışanı gözaltına alındı. Belediyede başlatılan arama çalışmaları ise sürüyor.

AVCILAR BELEDİYE BAŞKANI: “OPERASYONDAN HABERİM YOK”

Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, yaklaşık 30 belediye çalışanının gözaltına alındığı yolsuzluk operasyonundan haberi olmadığını belirterek, “Sizin bilginiz var, ben ilginç karşılıyorum. Ben sizden öğreniyorum” dedi.

Belediye binası girişinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Mustafa Değirmenci, operasyondan haberi olmadığını söyledi. Değirmenci, “Sizin nerden bilginiz oldu. Polisler bilgi mi verdi? Benim bilgim yok. Polisler orada ben bilmiyorum. Hiçbir bilgim yok. Sizin bilginiz var, ben ilginç karşılıyorum. Çok ilginç, polis böyle gizli bir operasyon yapıyor ve basının haberi varsa ilginç bir olay. Ben sizden öğreniyorum” diye konuştu.

Gözaltına alınanlardan da haberi olmadığını belirten Değirmenci, açıklamalarının ardından operasyonla ilgili bilgi almak üzere belediyeye girdi. Öte yandan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Zabıta Müdürü Erdoğan Yerci, polisler eşliğinde belediyeden çıkartılarak emniyete götürüldü.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Yeni İhraç Furyası: Bir Gün Herkes KHK’lı Olur Demiştik

Yeni İhraç Furyası: Bir Gün Herkes KHK’lı Olur Demiştik   KHK’lar ile ihraçlar ilk başladığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.