Herşey Yolunda Mı? Halk Vahap SEÇER İçin Ne Düşünüyor ? Derşah NAR Yazdı…

Herşey Yolunda Mı? Halk Vahap SEÇER İçin Ne Düşünüyor ? Derşah NAR Yazdı…

Evet değerli Ufukturu.net okuyucuları, Kent Radyo 98.5 dinleyicileri.
Günün büyük çoğunluğunu sokakta geçiriyorum esnafları dolaşıyor sürekli onlarla alışveriş esnasında sohbet edip durumlarını soruyorum.

Radyo programı yapıyorum ve dinleyicilerle sürekli sohbet edip durumlarını soruyorum zor şartlarda nasıl geçindiklerini soruyorum ve bir süredir biriktirdiğim analizleri sizlerle paylaşmak isterim.

Vahap Seçer’in çalışmalarından sık sık bahsediyoruz radyoda ve halkın bize aktardığını sizlerle paylaşıyoruz.

Esnaf sohbetlerimde Mersin esnafı parkomat uygulamasını çok yerinde bir karar olduğunu ve çarşıyı korona virüs öncesinde hareketlendirdiğini söylediler. Ayrıca belediyenin istihdam ettiği bayanların temizlik işlerini çok iyi yaptıklarını ve çarşı temiz olunca kendilerinde yere küçük bir çöp bile atmaya kıyamadıklarını dile getirdiler. Halk kart uygulaması ile satış yapan bir market sahibi ile görüşmemde insanların her mahalleye açılan üç büyük marketle mücadele etmekte zorlandıklarını ve kiralarını bile zor ödediklerini fakat halk kart uygulaması sonrası işlerinin açıldığını ve Mersin Büyük Şehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e minnettar olduklarını dile getirdiler. Mahalle arasında küçük bakkallar ise kart kullanımı için kedilerine de yetki verilmesini ama pos cihazı kullanmadıkları için alamadıklarını fakat bu şartlarda olsa bile üç büyük marketle mücadele edilmesi ve ihtiyaç sahiplerinin fayda sağlamasından memnun olduklarını dile getirdiler. Bir züccaciye mağazası sahibi ile yaptığım görüşmede kendisininde bir çok esnaf arkadaşıyla sürekli görüştüğünü belirtti peki onlar ne diyorlar ve sen ne diyorsun Vahap Seçer ile ilgili olarak diye sorduğumda esnafın cevabı aynen böyle oldu.

“Vahap başkanı ilk aylarda benimseyemedik biz betona dökülen paralara alışmıştık fakat bizden alışveriş yapan müşterilerimizle de ara ara sohbetimiz oluyor ve bu insanlar sürekli belediyenin faliyetlerinden memnun olduklarını söylediler. Benim diğer esnaflarla yaptığım görüşmeler neticesinde de Vahap Seçeri başarılı bulmaya başladım. Biz esnaflar daha iyi şeyler yapacağına inanıyoruz. Virüs dolayısıyla diğer illere baktığımızda ve mersinle kıyasladığımızda biraz daha huzurlu bir şehir görüyoruz. Başkanın iyileştirici, birleştirici bir karakteri var ve bu karakteri alt yöneticilere de yansıyor. Önceki yönetimi desteklemiş biri olarak söylüyorum hatta ben bu seçimde ben Vahap Seçer’e oy vermedim fakat şu anda ben ve diğer esnaf arkadaşlarımız benimsedik daha önemli bişey söyleyeyim size biz virüs sonrası Vahap başkanın daha iyi işler yapıp çarşı esnafını destekleyeceğine eminiz bizim takdirimizi topladı”

Şimdi gelelim halk ne diyor ?
Toplu taşımada, yolda, alışverişte ve birebir diyaloglarımda konuştuğum insanlara sürekli yerel yönetimleri soruyorum.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanının performansını olumlu bulduklarını dile getirenler oldu tabi ki aralarında eleştirenler yok muydu? vardı, onları da yazacağım ve anlatacağım. Vatandaşların bir kısmı Vahap Seçer’in sel felaketindeki çalışmalarını çok olumlu bulmuş görünüyor sabaha kadar bir belediye başkanın sokakta halkla olması hoşlarına gitmiş. Eleştiren bir kaç vatandaş ekmek büfelerinin sayısının azaltılmasından dolayı biraz daha zorlandıklarını dile getirirken sabahları dağıtılan çorbayı çok sevdiğini ve işe gitmeden uğrayıp çorbasını aldığını dile getirdi.

Bu bir yazı dizisi ve davamı gelecek yaptığım röportajları anlatmaya ve halkın nabzını, Büyükşehir Belediyesi ve Belediye başkanının performansını ölçmeye devam edeceğim. Yazı dizisinin sonunda siz karar verin Vahap SEÇER yeniden seçilir mi?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Mersin de bir ILK yaşandı Belediye Başkanı direk halkla buluştu.Rahmetli Kaya Mutlu da bire bir halkla konuşurdu.Vahap SEÇER bu günkü uygulamalarıyla bir HALK adamı resmini vermekte.Dilerim ki halka yaklaşımı devam eder.Seçmen “kendisinin seçtiği”Başkanı uzakta değil yakınlarında görmek ister.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM