Anasayfa / Polemik Haberleri / YİNE BAŞÖRTÜSÜ!

YİNE BAŞÖRTÜSÜ!

Türbanlı öğrenciye inanılmaz şiddet!
 
Balıkesir’in Burhaniye ilçesindeki Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nde bir öğrencinin başörtüsünün öğretmen tarafından zorla çıkarıldığı, başının da duvara vurulduğu iddia edildi. Öğrenci, polise giderek şikayetçi oldu.
         


Edinilen bilgilere göre, Burhaniye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran Atatürk Sağlık Meslek Lisesi 9. Sınıf öğrencisi F.Ç., bir arkadaşıyla birlikte okul koridorunda karşılaştıkları öğretmenleri B.H.’nin “Okula türbanla giremezsiniz” diyerek başörtüsünü zorla aldığını, kafasını da duvara vurduğunu iddia etti ve öğretmenden şikayetçi oldu.


Şikayeti değerlendiren polis, öğretmen B.H.’yi Emniyet Müdürlüğü’ne davet etti ve ifadesini aldı. B.H.’nin suçlamayı kabul etmediğini söylediği öğrenildi.


B.H., konuyla ilgili basın mensuplarına, “Ben sadece türbanla okula giremeyeceklerini söyledim. Başlarından türbanı almam ve başlarını duvara vurmam büyük iftira. Kesinlikle yalan söylüyorlar” dedi.


Öğretmen B.H.’nin, daha önce aynı öğrenci ile ilgili türban konusundan dolayı soruşturma geçirdiği ve 1 maaş kesme, uyarma ile kınama cezası alarak, İvrindi Sağlık Meslek Lisesi’ne tayininin çıktığı öğrenildi.


{2}

Çok Okunan Haber

Erdoğan’dan kurmaylara talimat: ‘Aramızda kalsın’

Partisinin MKYK toplantısının ardından kurul bir araya gelen Erdoğan’ın, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili devam eden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir